şükela:  tümü | bugün
 • "nihahuha her şeye açıldık buna da ihtiyaç var" açılımıdır.

  ermeni açılımı dedik:
  azerbaycan'la aramız açıldı, ermeni soykırımı tasarıları orda burda kabul edildi, hiçbir olumlu ermenistan hareketi olmadan sınırları açmaya uğraşıyoruz ve hem ermeni soykırımını dolaylı olarak kabul eden, diğer yandan azerbaycan işgalini haklı gören rezalete yüz vermiş oluyoruz.

  kürt açılımı dedik:
  teröristleri devlet törenleri ile karşıladık, ırkçılığı körükledik, birlik sevgisini kökünden dinamitledik.

  alevi açılımı dedik:
  zaten tüm sorunlarına rağmen devlete bağlı, vatanına bağlı alevilerin varlığından rahatsız olan kimseleri onların üzerine çektik. alevilerin sorunlarına tek olumlu eylem yapmadan var olan sorunları çözümsüzlüğe doğru körükledik.

  filistin açılımı dedik:
  filistinlileri bombalayan israil pilotlarını eğittik, ayda 3 ton filistinli öldüren israil'e nota vermek yerine mecliste nota verilmesine veto verdik. sözde ayar veriyoruz diye içi boş laflar söyledik en sert tepki diye fındık fıstık bile atamadık.

  orta doğu açılımı dedik:
  nato ülkelerinin orta doğu ülkelerini işgal edebilmesi için "gerektiği kadar asker ve malzeme" geçirebilmesinin önünü açan anlaşmayı kendi isteğimizle imzaladık, yetmedi libya'ya asker gönderip işgalci emperyalistlerinin çıkarlarını korumak için türk askerini kullandık. emperyalistlere karşı direnişçi örgütleri tanımayıp israil'le beraber yok etmeye uğraşıp, barzani ve talabani'yi besledik.

  sıra 10 100 1000 milyon baloncuk açılımına gelsin. bakalım bu sefer neleri berbat edeceğiz. asitli içeceklerle meyve sularını birbirine nasıl küstüreceğiz, çay-kahve tiryakilerini nelere özendireceğiz merak ediyorum. en azından daha az sorun yaratacak bir açılım olur.

  not: fruko'nun katkılarıyla.