şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sene 2007... gazetede çalışıyorum. dergi çıkarma kararı aldık. editörümüz denizlerle aynı dönemde aynı üniversitede okumus çok tatlı bir adam... geç saatlere kadar çalıştık. ee gidilmez bu saatten sonra da vurduk muhabbetin dibine.

"okulun ilk günleri, babam bırakmadı kim vurduya gidersin ben mahfolurum diyor başka bir sey demiyor... üniversiteye gidebilmek için evden kaçan bir nesil oldu bir dönem onların içindeydim. sabah üstün aranarak girersin okula... bir gün okuldan çıktım yürüyorum sırtımda soğuk bi tabanca, yürü dedi diye anlatıyor. polislerin olduğu mahalleye girdim. koşmaya başladım. ne yaparlardı bilmiyorum..." cümleleri kalmış aklımda.

sene 2014. cizrede sokaklara hendekler kazılmış. 6-7 ekim olayları. el kadar veletler geceleri çöp konteynirlarinda ateş yakıp nöbet tutuyor. 2 çocuk ölmüş. demirtaş konuşma yapıyor. hendekler kapatılırken bir çocuk daha ölüyor. kimin vurduğu belli değil.

hdp'li değilim. türk milliyetcisiyle kürt milliyetcisi veryansini arasinda sıkıştım kaldım. ıki tarafı da gördüm. görüyorum. eline silah alıp polisi askeri öldüren zihniyetten hicbir farkı yok benim nazarımda bugün ankarada o bombayı patlatanlarin. elinde dinamitle yolumu kesip nereye gidiyorsun arabanın bagajini aç diyen teröristle, mecliste oturup istifa edecek misiniz sorusuna hafif sırıtan adam arasında ne fark var? 12 eylülde kim vurduya gidiyordu insanlar, şimdi ne farkı var yasadiklarimizin? fetoya gülmüştük uzun uzun.. şimdi ben kuruyorum aynı cümleleri (bkz: allah onların evlerine ateşler salsın)

bu gezegende ufacık bir adalet kırıntısı varsa ve her kim yaptiysa bu şeyi ister kürt ister türk allah belasını versin. numuneden aradı arkadaşım, agladik telefonda. küçücük bedenleri, kiminin kolu kopmuş diyor. bizim insanligimiz kopmuş gitmiş bizden. daha ne diyeyim?
  • yetmez ama evetçilere bugünlerde "oooohhh!! oaaaahhh!!" çektiren aratmadır.
  • (bkz: akp 12 eylül zulmünü mumla aratacak)

5 yıl önce açılmış.
  • yargı bağımsız değil. medya bağımsız değil. sendikalar sustu. muhalefet sustu. eleştirmek yasak. yanlışı dile getirmek yasak. aksi şekilde fikir beyan etmek yasak. karşıt görüşlü herkes hain. tek parti. tek adam. tek kişi. bir kişinin yönetiminde kocaman ülke. görünürde bir kişi ama arkasında kürsel güçler var. bilin bakalım hangi ülke burası?