şükela:  tümü | bugün
 • cehape, mehape ve hedepe.

  edit: ilk entry uçmuş başlık başa kalmış.
 • esrarengiz bulmadığım durumdur. kimsenin kendini kandırmasına gerek yok. mevcutta, hiç bir siyasi aksiyon almayan muhalefet partileri gerçekten kimden/neyden medet umuyor ? diş perisinden mi ?

  gene seçim olsa oylar hiç değişmez emin olabilirsiniz. çünkü geçen süre zarfında, akp kadroları hariç hiç bir parti kadrosu tabana yönelik harekette bulunmuyor. efendim "neden böyle oluyor ?" sorusunun cevabı tartışmaya açıktır ancak acı gerçek budur.
 • dünyayı yönetenler için işlevselliğinin yüksek olmasından kaynaklı durum. neticede büyük ortadoğu projesine eş başkan adı altında memur olarak atanabilen başkaca bir iktidar olmadı bu ülkede. aşağıdaki entry'de biraz bahsetmiştim.

  (bkz: türk askerler erdoğan'ı devirebilir/#59515184)

  yani aslında bir seçim değil dünyayı yönetenlerin ataması oluyor iktidar konusunda. bu iktidardan memnun kaldıkları müddetçe de dokunmuyorlar.
 • 1 vs 3 durumu olması
 • (bkz: devlet bahçeli)

  3 kasım 2002 seçimlerini isteyen de oydu, 7 hazirandan sonra koltuk değnekliği yapan da. başka da izahata, derinlemesine analiz yapmaya gerek yok.
 • teşkilatlanma becerisidir.

  bu adamlar bire bir markajla büyük yığın oluşturan orta yaş üzeri, eğitim ve gelir seviyesi düşük insanları bu teşkilatlar sayesinde ellerinde tutuyor.

  bu kitle akp den büyük zarar görseler bile bunun onlardan kaynaklandığının farkına varamıyor. çünkü hiç bir partide yerel ve mahalle mahalle insanları tanıyacak ve olanları anlatacak teşkilat yoktur. soma ve karamanda yaşananlar en güzel örnek.
 • "ne yaptığın hiç önemli değil bu dünyada.
  önemli olan insanları ne yaptığına inandırdığın."

  sir arthur conan doyle
 • (bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

  evet bu yüzden. ne elitistlik, ne cahil halkı hor görme, ne de diğer partilerin beceriksizliği. sebep tam olarak eşek ziki kadar beyni olmayan halktır.

  sen istediğin kadar mantıklı çözümler öne sür, işe yarar projeler üret, kendini anlatmaya çalış... karşındaki adam "bunlar namaz kılmıyor" dediğinde kaybediyorsun işte.

  ulan karı hüloooğğğ diye götünü yırtıyor, daha ne sayıklıyorsun yok halka inememekmiş, yok teşkilatlanma eksiğiymiş, yok halkı çaresiz bırakmakmış...

  elitist görünmemek için göte göt demekten korkar hale geldik artık.

  bir muhalif sert konuşur "halkı eziyor" olur. derdini medeni bir şekilde anlatır "yeterince etkili değil" olur. ne fark eder amınakoyim, ne fark eder, karşındaki erdoğan'ın götünün kılıyım diyor. babası menderes'in götünün kılıydı, torunu da kim bilir kimin götünün kılı olacak. sen hala "acaba halka öyle yaklaşmamalı mıydık" diye düşün.

  ilginç olan akp'nin 14 yıldır iktidarda olması değil. cumhuriyet gibi, bu halka iki gömlek büyük bir idealin 80-90 sene dayanabilmesi.

  (bkz: akp'nin referanduma evet tokat mitingi)

  aman çomar demeyin alınır beyzadem, yoksa kendi haline bıraksan aklıyla mantığıyla hareket edecek.

  (bkz: #59878841)
 • dağıtılan makarnanın yakılıp, kömürün yenmesidir. bu kafanın başka bir açıklaması olamaz.