şükela:  tümü | bugün soru sor
  • olası bir kaybediş durumunda rte'nin o koltuğu kendi isteğiyle bırakacağını hiç sanmıyorum. mesela gambiya başkanı da bırakmamıştı. sonra ohal ilan etmişti.
  • türkiye'nin kazanmasıdır.
  • ay hadi inş.
    robbin williams'ın bir filminde dediği gibi. politikacılar bebek bezi gibidir. sık sık değiştirmelisin yoksa kötü kokmaya başlarlar.bizimkilerden tuhaf bir koku alanınız varsa hadi değiştirelim. yeni geleni beğenmezsek onu da sonraki seçimde değiştiririz. çünkü demokrasi bunu gerektirir. saltanatı değil.
  • ülkeye nefes aldıracak gelişmedir. bu kesin. artık akp de chp de o kadar baydı ki, kılıçdaroğlu ihtimali de umutsuzluğa sevkedecek kadar korkunç görünüyor. üstteki rüyada yaşayan akp sempatizanı haklı yani. güzelim türkiyemiz bu kadar dar görüşlü ve vasatın altında yöneticilerin eline kalmamalıydı.
  • ciddi ciddi böyle bir ihtimalin olacağına inanan varsa yerkürede boşuna hava tüketiyor...
  • hala seçimlerin tiyatro olduğunu anlayamamış pollyanna'ları görmemizi sağlayan başlıktır. sizdeki umudu karıncaya aşılasak dağı deler herhalde.

böyle muhalifi öp başına koy oh, beklemeye devam et yavrum sen.

(bkz: 55 milyon seçmen için 500 milyon zarf)

(bkz: 13 mart 2018 mühürsüz oyların yasalaşması)
  • ihtimali dahi yoktur.

sebep; komşularınıza bir bakın

kaldırımlara, sokaklara bir bakın,

insanlara bir bakın,

bakın bakın, ahlaksızlığınızın ahlakınız olduğu bu sürece bir bakın.

ben; balyoz, ergenekon sürecinde gördüm. 1 avuç insandık. sıkıysa denilen her şeyi kolay kolay yaptılar.
  • bu ülkede terörün pik yaptığı bir dönemde 5 ay boyunca hem meclis çalıştırılmadı hem de hükümet korsan bir şekilde görevine devam etti. tek sebep partinin birinin çoğunluğu kaybetmesiydi. bu sebeple 2019 için umut beslemek romantiklik olur.
  • akp'nin hala seçimle gideceğini sanan salakları görmemizi sağlayan başlık. tarihte hangi parti devleti, hangi diktatör seçimle gitmiş ? ellerinden kan ve kir akan parti 'aakaybetmişim hadi ozaman ben gidiyorum' mu diyecekti.
    (bkz: 55 milyon seçmen için 500 milyon zarf)
    (bkz: 13 mart 2018 mühürsüz oyların yasallaşması)
  • 2011 seçimleri öncesinin aynısı yaşanıyor. herkes ana avrat sövüyor, ''ya bizde oy veriyoruz ama memleketi bitirdiler vs...'' gibi yalandan konuşuyorlar. 2011'de de aynısı olmuştu rekor oy ile tekrar gelmişlerdi.

şimdi medyanın %100'ü ellerinde, ysk ellerinde, tsk ellerinde, %1 ihtimal kaybetseler bile bunu kimse bilmeyecek yine istedikleri oran ne ise o çıkacak.

geçmiş olsun artık rüyalardan uyanın.