şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp genel başkan yardımcısı haluk koç'un açıkladığı listedir... kpss olmadan kimler nerelere gelmiş, ne işlere atanmış, kendileri ile ilgili olmayan ne işlere getirilmiş olduğunu gözler önüne sermektedir...

  – erdoğan’ın teyzesinin oğlu ibrahim er ilköğretim müfettişi iken, akp’nin iktidara gelmesinin ardından meb ilköğretim genel müdür yardımcılığı’na sonrasında da ilköğretim genel müdürlüğü görevine getirildi. 2011 yılında ise danıştay tarihinde belki de bir ilk olarak bir ilkokul öğretmeni danıştay üyesi yapıldı.

  – erdoğan’ın teyzesinin diğer oğlu da recep ali er sınıf öğretmeni iken 2013 yılında da kyk genel müdür yardımcısı yapıldı.

  – erdoğan’ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu olan akrabası recep ali erdoğan şu anda kosgeb insan kaynakları dairesi başkanı olarak görev yapıyor.

  – erdoğan’ın avukatı muammer cemaloğlu’nun eşi berna cematoğlu, yurtdışı türkler ve akraba topluluklar başkanlığı’nda memur olarak çalışıyor.

  – erdoğan’ın özel kalem müdürü hasan doğan’ın yeğeni burhan doğan yurtdışı türkler ve akraba topluluklar başkanlığı’nda uzman yardımcısı yapıldı.

  – erdoğan’ın akp genel başkanlık makamındaki özel kalem müdürü fatih can’ın kardeşi, ömer faruk can, sınavsız olarak telekomünikasyon iletişim başkanlığı’nda (tib) işe alındı ve uzman yapıldı.

  – erdoğan’ın oğlu bilal erdoğan’ın kartal imam hatip lisesi’nden arkadaşı ibrahim eren atv’den başbakanlığa alınıp istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra trt genel müdür yardımcılığı görevine getirildi.

  – tbmm başkanı cemil çiçek’in oğlu ahmet çağrı çiçek, 2000 yılında tbmm dış ilişkiler ve protokol müdürlüğü’nde işe başladı, spk’da sermaye piyasaları daire başkanı oldu, mayıs 2012’dede epdk üyeliğini getirildi.

  – başbakan bülent arınç’ın danışmanı metin karadağ, tib’e kaydırılarak uzman yapıldı.

  – maliye bakanı mehmet şimşek’in amcasının oğlu mehmet veysi şimşek, batman’da tarım işleri uğraşan bir kişi idi. veysi şimşek önce hazine müsteşarlığında gayrı resmi danışman yapıldı. mehmet şimşek maliye bakanı olduktan sonra ise veysi şimşek yurtdışı türkler ve akraba topluluklar başkanlığı’nda başkan müşaviri yapıldı.

  – şimşek’in baldızı coğrafya öğretmeni esin kara herhangi bir sınava girmeden toki’de göreve başlatıldı. baldızının eşi avrupa birliği bakanlığı’na müşavir olarak alındı.

  – milli savunma bakanı ismet yılmaz’ın abisinin bacanağı mustafa yaman, sınavsız olarak tib’de işe alındı ve uzman yapıldı.

  – milli eğitim bakanı nabi avcı’nın yeğeninin eşi ahmet onur ak, kosgeb’te işe başlatıldı. hâlihazırda bakan danışmanı olarak görev yapıyor.

  – çalışma ve sosyal güvenlik bakan faruk çelik’in yeğeni ahmet toraman, diyanette imam iken çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı’nda işe başlatıldı.

  – gümrük ve ticaret bakanı nurettin canikli’nin bacanağı orhan öğe, savunma sanayii müsteşarlığı’nda müsteşar yardımcılığı görevine atandı.

  – içişleri bakanı efkan ala’nın kız kardeşi elif ala sınavsız olarak şırnak valiliği’ne özel kalem müdürü yapıldı. hiç bekletilmeksizin önce memleketi erzurum’a, sonrasında ankara’da gençlik ve spor bakanlığı’na memur olarak atandı.

  – ala’nın erkek kardeşi atıf ala öğretmen iken bakan kardeşinin torpilleri sayesinde 3 yıl içerisinde milli eğitim bakanlığı teftiş kurulu başkanlığı görevine kadar yükseltildi.

  – efkan ala’nın başbakanlık müsteşarlığı görevi esnasında özel kalem müdürü olan serap akınoğlu, maaşı yükselsin diye kadrosu tib’e kaydırıldı.

  – içişleri bakan yardımcısı osman güneş’in kızı nurdan güneş şimdiki bakan ala batman valisi iken sınavsız olarak valiliğe özel kalem müdürü yapıldı. nurdan güneş eşinin yanına ankara’ya tayin edildi. güneş’in oğlu abdülhamit güneş önce şırnak valiliği’ne özel kalem müdürü olarak atandı. ardından da bir gün bile şırnak’a gönderilmeden başbakanlığa memur olarak alındı. başbakanlık güvenlik işleri genel müdürlüğü’nde daire başkanı yapıldı.

  – bilim ve sanayi bakanı, sanayi ve teknoloji bakanı fikri ışık’ın yakın arkadaşı arif koyuncu bir belediyede özel kalem müdürlüğü verilerek, istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra önce trt’de müşavir, ardından tübitak’ta genel sekreter yapıldı.

  – eski içişleri bakanı beşir atalay kızının arkadaşı olarak tanıttığı melabat çelebiözü, önce sınavsız olarak çok yüksek ücretle bakanlık müşavirliği’nde göreve başlatıldı. sonrasında da atom enerjisi kurumu’na uzman olarak atandı.

  – eski içişleri bakanı muammer güler’in bateristlik ve barmenlik yapan yeğeni hakan güler, önce sınavsız olarak özel kalem müdürlüğüne atanıp memur yapıldı. sonrasında da avrupa birliği uzmanlığına atandı.

  – eski başbakan yardımcısı emrullah işler’in kayınbiraderi mehmet akif okur, önce aile ve toplum hizmetleri genel müdürlüğü’nde daire başkanı, sonrada gençlik ve spor bakanlığı’nda genel müdür yardımcısı yapıldı.
  fatma şahin’in erkek kardeşi

  – gaziantep belediye başkanı ve eski bakan fatma şahin’in erkek kardeşi ünal kıymık, açıktan muş valiliği özel kalem müdürlüğü’ne atanarak devlet memuru olması sağlandı.

  kaynak: http://www.diken.com.tr/…kadrolar-es-dostla-dolmus/

  edit: (ekleme)

  – erdoğan'ın teyzesinin oğlu adnan er sağlık kültür ve spor daire başkanı iken, 2014 haziran ayında recep tayyip erdoğan üniversitesi genel sekreterliğine atandı.

  kaynak: http://www.radikal.com.tr/…in_kuzeni_atandi-1198985

  edit2: haberlere konu olmuş başlığımız... ne kadar çok duyurulursa o kadar iyi olur...

  kaynak: http://www.aktifhaber.com/…e-isyan-var-1087317h.htm
 • utanc vericidir. onlar icin degil tabi
 • referansları kuvvetli kişilerin oluşturduğu liste.

  (bkz: hamili kart yakınımdır)
 • liyakat değil hamili kart listesidir.
 • (bkz: nepotizm) nedir, nasil yapilir konulu bir liste. sozluk tanimi bu kavrami bu liste kadar iyi aciklayamiyor yalniz.
 • tc tarihinde hiç bu denli abartı bir eş dost atamalarının olmadığı listedir.koalisyon hükümetleriyle akp krallığını bir mi tutuyorsunuz? en azından verilecek görev ile alakalı adamlar getiriliyordu.hayvanat bahçesi müdürü tübitak â atanmıyordu.ama bu gerizekalılara hak.bir kısmı akp sayesinde yolunu buluyor diğer kısmı da donuna kadar soyulsa bile akp ye vermeye devam ediyor.müslümanlıklarına soktuklarım.
 • --- spoiler ---

  eski içişleri bakanı muammer güler’in bateristlik ve barmenlik yapan yeğeni hakan güler, önce sınavsız olarak özel kalem müdürlüğüne atanıp memur yapıldı. sonrasında da avrupa birliği uzmanlığına atandı.
  --- spoiler --

  şu haliyle zaytung'dan esinlenilmiş izlenimi veren haber. barmenlikten sınavsız avrupa birliği uzmanlığına atanmak nedir amk.

  (bkz: puhaha diye gülerken bir anda böhühü diye ağlamak)
 • anasını sikse; babamdan güzel siktiniz efendimiz diyecek itlerin savunduğu listedir.

  emek nedir, çırpınmak nedir, geleceğe dair umutsuzluk nedir bilmez bunlar. biat da biat fıtratını siktiklerim.

  ağzımı bozduruyorsunuz ya.