şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi seçmenini "dünya devi", "kıskanılan hava alanı", "şahlanan ekonomi" kavramlarına inandıran akp'nin aynı başarıyı ekonomi piyasasında gösterememesi durumu

  mehmet şimşek çıkıp "ab çok bi kesinti yapmayacak, almanya ile her şey iyileşmek üzre, abd vizesi ok" dedi. dolar, euro hık demedi.

  zeybekçi çıkıp "coşmuş ekonomimiz var" dedi. dolar euro nanik yaptı.

  üçüncü çeyrekte dünya birincisi olacağız.
  iki rakamlı büyüme rakamına hazır olun.
  yerli arabaya 5 babayiğit girdi.
  alon musk türkiyede.
  domatesi rusyaya satıyoruz.
  2018 başı çok büyük ekonomik reformlar geliyor.
  .
  .
  .

  ne dedilerse piyasalar nato mermer nato kafa. seçim vaatlerine inanılmayan çok parti gördüm de, hükümetteyken kısa dönem vaatlerine inanılmayanı ilk kez görüyorum.
 • mazot 1ytl olacak.
 • yaptıklarının, yapacaklarının teminatı olmasından dolayı olabilir. bir de hedef kitlelerin farklı olması. bu söylemler ancak makarnacı çomarlara etki yapabilir, en az ortalama zeka ve analiz gücüne sahip çoğu beyaz yakalı eğitimli kişilere değil.
 • ekonominin siki tutmuş olmasından mütevellittir.
 • gayet normal bir durumdur.

  çünkü, piyasayı ay sonunu zar zor getiren yığınlar değil, profesyonel piyasa oyuncuları yönlendiriyor. onlar da lafa değil icraata bakıyorlar. hukuksal güvenceye, ekonomik göstergelere bakıyorlar.

  sabahtan akşama kararların 180 derece değiştiği bir ülkeye nasıl güvenecekler? lafla peynir gemisi yürümez!

  siyasi istikrar elbette önemlidir. ama görüldüğü gibi her şey değildir. bağımsız yargı ve demokrasiyle desteklenmediği sürece sürdürülebilir değildir. kendi zengininin bile ülkesine güvenmeyip sermayesini güvenli yerlere kaçırmaya çalışması tesadüfi değildir.