şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akp için bir çok şey söylenebilir. kötü yönetim, ekonomik problemler, adalet ve yargı sisteminin bozukluğu vs. vs.

ancak ben farklı bir noktadan bakmak istiyorum. akp de sonuçta bizim sokağımızdan insanların kurduğu, siyaset yaptığı bir parti... diğer partilerden ekstrası yok..

ancak bakıyorsunuz ki bir problem baş gösterdi mi, hemen çözüm odaklı adımlar atılıyor. son örneği tanzim merkezleri. oturup çaresizce beklemek yerine en azından soruna bir çözüm önerisi getirilmiş oldu. yahut kürt meselesinde başarısız da olsa bir "açılım" getirdi. yahut askerlik meselesinde son günlerde yeni düzenlemelere gidiliyor. bunun gibi yüzlerce mesele geliyor aklıma.

olay çözmesi değil, çözüm odaklı yaklaşmasıdır.
  • bir problemi çözmek için daha büyük bir problem yarattığını gözardı ediyor isek doğru önermedir.
  • zaten 16 yıldır ülkeyi chp yönettiği için işsizlik var, açlık var, 70 li yıllardaki gibi kuyruklar var, enflasyon var, ekonomik kriz var, hukuksuzluk var, haksızlık var, yoksulluk var, geçim sıkıntısı var, pahalılık var. var oğlu var.
  • çözemezlerse aldatılıyorlar.
  • doğru bir yaklaşımdır. ak parti sorunlara çözüm vaad ederek seçildi ve vaad ettiği sorunları da çözdü. mesela benim için başörtüsü sorunu imam hatip sorunu diğer partilerin çözmek şöyle dursun 100 yıl böyle kalsın dediği sorunlardı. ak parti ben çözerim dedi ve çözdü. ama bugün gelinen noktada en büyük sorunsal ak partinin kendisinin sorun üretmeye başlaması. mesela her yere üniversite açıldı ama mezun onlara iş verilemiyor. suriyelileri türkiye'nin her noktasına kabul ettik ama şimdi olusturdukları sorunlar kaosa dönüşüyor. bunun önüne geçilmezse bu ak partiyi bitirir.
  • sözlüğün anasını siktiler, biz öyle geldik.

bunda da şansımız yok.
  • (bkz: kobra etkisi)

hem teknik hem gerçek manada.
  • - ananın uçkurunu yedi düvele çözen bir parti olabilir mi?
  • türk işi çözüm mantığından kaynaklanır. sorunun kaynağına inmek yerine halı altına süpürmek çözümse çok çözücüdürler.
    100 araçla konvoy yapıp halkını patlıcana muhtac eder, 3 kuruşa boyun eğdirirler.
  • tek tek ele aldın mı çok kolay çürütülecek önerme. tanzim satıştan başlarsak, git bak 100 kişi kuyrukta. çözüm mü şimdi bu. tüp kuyruğu yağ kuyruğu diye eleştirdiğinden ne farkın kaldı. karneyle dağıt bundan iyi. oy verenlerine dağıtırsın olur biter. alan memnun satan dünden memnun.
    bi de randevu sistemi kurarsın, oyverenin sebzesi bittiğinde randevu alır sisteme şifresiyle girerek. alacağı miktarı girer, kotayı da takip edebilirsin. sandıkta çektiği resmi de gönderir, sistemde vizeleme yaparken. her seçim sonrası vize yenileme şartı getirirsin.