şükela:  tümü | bugün soru sor
  • metafor içeren bir gerçeklik.

itaatkar, reisin sözünden zerre çıkmaz. sadık. yozgatlı. aslında tam bir kasaba politikacısı. kahvedekileri tavlayacak kadar bilgili. hukuk eğitimi almış ama bu onu cahil bir kasabalı siyasetçi olmaktan asla kurtaramıyor. çünkü onun gibiler için eğitim devletin büyük pastasından pay kapmak için harcanan zaman israfıdır. bekir bozdağ'ın da kafası granit gibidir ve asla değişmez. hayli köylü bir din algısı hayatının merkezini oluşturur. sanat, spor, müzik..vs. hayatında yoktur. estetikle de işi olmaz. bu yüzden bir köylü çirkinliği ile var olurlar. bedensel değil bir tavır çirkinliği

akp bu adamın zihninde ve bedeninde somutlaşmış gibi.
  • yüzünden iğrençlik küstahlık akan, konuşma tarzıyla kibrini gösteren ‘devlet bizde güç bizde biz ne dersek o olur’ sekli konuşmalarıyla ne kadar acınası bir halde olduğunu gözler önüne seren bekir bozdag denen herif icin sağlam önerme.

adam adalet bakanı iken adaletin anası sikildi defalarca yargıya fetö sızmadı dedi en çok yargıdan çıktı. ergenekoncular yargılanacak suçlular dedi sonra kumpas çıktı dedi. gel artık hocam dedi terorist demeye başladı. her mevzuya atlayan biri olmasını geçtim de ulan ahmet davutoğlu istifa ettirildikten sonra seçilecek başbakan icin ‘bıyıklı biri olacak’ dendiginde bıyık bırakmış biri bu herif.

sahiden de akp bu herifte somutlaşmış lan...

bu arada her konuya atlayıp alakası olmadığı halde kimse kale almadığı halde ‘cehape ve sayın kılıçdaroğlu...’ diye başlayan cümleler kuruyor ya. onun ben o bıyığını ve ses tonunu...