şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle seçim dönemlerinde havuz medyanın hiç sıkılmadan, utanmadan 7/24 işlemeye devam ettiği mağduriyet hikayeleridir.

    türban mağduriyeti bunların en birincisidir. yıllardır tüm devlet kurum ve mekanizması iktidarın mutlak kontrolü altında olmasına rağmen bu mağduriyet bitmedi. bugün hastaneler başta olmak üzere birçok kurumda ise girerken aranan hayalet kritrrlerden birisi de türban takmak oldu ama yine de mağdurmuşuz gibi çekin tabi.

    özellikle seçim dönemleri ya da erdoğan&akp iktidarının sıkıştığı zamanlarda servis edilen, 'tayyip erdoğan'a suikast girişimi istihbaratı'. diğer tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçim öncesi dönemde de şaşmamış ve 4976 araçlık koruma konvoyu ile gezen rte'ye suikast girişimi olacağı haberleri servis edilmiştir.

    son birkaç yıl öncesine kadar erdoğan'ın kısa süreliğine cezaevine girmesi üzerinden, "şiir okuduk, mahkum olduk" da vardı listede ancak iktidarın liberal çevrelerle arayı bozup, demir yumruğa dönüşmesiyle bu hikâyeden vazgeçildi. sonuçta tweet attı diye insanlar tutuklanıyor artık.