şükela:  tümü | bugün
  • biri de benim.
    bunlar ellerinde kuran dillerinde yalan, çaldıkça, çırptıkça, ölümlere neden oldukça, ahlaksızlaştıkça, ölümlere neden oldukça, insanların hayatlarına karıştıkçs israf ettikçe daha çok insanı dinden de çıkartır imandan da.
    bunları gördükçe islami öğrenmeyi daha çok merak ettim. ilk fırsatta oturdum ve kuranı kerimi okumaya başladım. belki de bunlarla aynı dine inanmak istememenin de etkisiyle ben de önyargıyla okudum ve yarısında çıktım.
    mutlu musunuz akpliler?
  • islamcılığın bir felsefe, bir dusunce olmaktan öteye gidemeyip sosyal toplum uzerinde uygulanamayacagını yakinen tecrube edip sorgulamanın icine duserek dahil olduğum kitledir. oldukca memnunum
  • benim o.

allah(c.c) diyenden korkar oldum sözlük.
  • dinden çıkmak isteyenler için bahanedir. ak parti islam dininin tek temsilcisi mi ki yahut da onların yaptıklarını islam net şekilde emir olarak mı yasalaştırmış ki dinden çıkılıyor? dinden çıkmak için tafsilatlı bir düşünce, his ve araştırma gerekirken, sadece birkaç insana ve topluma bakıp ben bunlardan beriyim diyerek dinden çıkmak, pireye kızıp yorganı yakmaktır. hepimiz biliyoruz ki kısıtlı ömürler halinde bu dünya üzerinde yaşam sürmekteyiz ve yarının ne getireceğine dair de en ufak bir netleşmiş bilgiye sahip değiliz. baktığımızda, bu sınırlı hayata geliş amacımıza dair bir anlam arayıp, bunu din ile doldurmuşken bir siyasi partinin ne idüğü belirsiz temsilcilerinin davranışlarından işkillenip dinden çıkmak da insanı yeni arayışlara, anlam dünyalarına veya anlamsızlığa yöneltecektir. ölümün olduğu bir dünyada ise, yokluğun ve hiçliğin anlam olarak içselleştirilmesi, benim şahsi fikrimce bir anlamsızlıktır. her şey anlamsız olmaya başlar. din, iman meseleleri basit ve kolay şeyler değildir. dinden çıkılacaksa da sağlam bir şekilde çıkılması gerekir. eften püften bahanelerle değil.
  • sevgili akp yüzünden dinden çıkan arkadaşlar, şimdi size " mükemmel olan islam, müslümanlar değil" minvalinden bahaneler uyduracaklar. onlara deyin ki bir din tapınıcılarının toplamıdır, onlar ne yaparsa ne derse din odur. bu dini allah yollamışsa yolladığı dine sahip çıkmalıydı. sahip çıkmıyorsa bıraksın bu işleri.

zaten akplilere baktığımızda onların taptığı din nasıl bir şey görebiliyoruz.
    böyle bir dinin, öyle birer tapınıcısı mı olmak istiyorsunuz?
    kendinize yakıştırdığınız inanç bu mu?
  • sayelerinde islamın bir numaralı düşmanı oldum. camilerin ahır olmasını istiyorum. islamiyet yasaklansın!

(bkz: camilere gelen koyunlar)