şükela:  tümü | bugün soru sor
328 entry daha
  • yoktur. keşke belirgin bir eğitim politikaları olsaydı da olumlu yönlerini övseydik, olumsuz yönlerini eleştirseydik. süper olurdu. ama gel gelelim ortada eğitim politikası diye birşey yok. peki ne var? kervan yolda düzülür mantığı var. bi karar verirler, uygularlar sonra "haa bu olmadı, yoksa şöyle mi yapsak?" derler başka birşey uygularlar. böyle böyle bi 16 yılı devirdik elhamdülillah. dur bakalım belki bundan sonra bi politikaları olur. en azından bi eğitim politikası belirlerler belki. umut işte.
  • egitimde reform,ronesans,devrim vb seyler yapmak.surkli olaganustu seyler yapiyo her gelen bakan
  • eğitimin *kalitesini* belirgin şekilde düşürmek, dünyada geriletmek. bilimsel olarak en "yapılmaması" gereken neyse, onları yapmak. yobaz bir nesil yetiştirmeye çalışmak.

    çünkü iyi bir eğitim sistemi, islamcılığın düşmanıdır. "eğitim seviyesi arttıkça oylarımız düşüyor" diye kendileri de söyledi. islamcılık, bilimsel/sorgulayıcı aklın karşıtı olmayı gerektirir.

    benim dikkatimi çekense, akp'nin eğitim sistemine yaptıkları değil; buna genelde seyirci kalınması. önemli birşey değilmiş gibi davranılması... laik ve bilimsel eğitimden geri gidişe izin vermenin faturası gelecekte karşımıza çıkar. film izler gibi izlenmemelidir.
  • politikalar ortaya koyarak eğitimi sınırlandırmıyor.