şükela:  tümü | bugün
  • 7 haziran 2018'de tescillenmiş yalandır. ısrarla her emeklinin 1000 tl alacağına dair söylem üretilirken 7 haziran'da oluşturulan algıyla ilgisi olmadığı kanıtlanmıştır.

akp daha ne yapsın 1000 tl bayram ikramiyesi veriyor diye sokak röportajı yapan dedeler ve nineler muhtemelen bugün itibariyle maaşlarını çektirdikleri akrabalarını hırsızlıkla suçlayacaktır.

not:900 tl dul ve yetim aylığı alan bir vatandaşın hesabına 250 tl yatmıştır. 2500 tl üzeri maaş alanlara ise 1000 tl. haberin altında yapılan yorumlardan da durum ortada.

çalışma ve sosyal güvenlik bakanı'nın 1000 tl vereceğiz dediği haber
  • akp'nin elinde patlamış ikramiyedir. insanlar 1000 tl alacakları umuduyla bankalara gitmiş, çok az bir kesim 1000 tl alabilmiştir. birçok emekli kendisine hatalı-eksik para yattığını düşünüp devlet dairelerine başvuruyor.
  • akp'yle yeni tanisanlari soke etmis olay. dua edin de yine 300-500 vermisler bir sey. verdikleri ikramiye ile adam arabasinin deposunu doldurup memleketine gidip gelemez amina koyim.

gerci 20 milyon insani sosyal yardimlara alistirip, fakirlige sukrettiren bir anlayistan merhamet mi beklenir ki?
  • rahmetli annesinden maaş alan küçük kızıma 250 tl olarak ödenen paradır. yalanlarınızı yiyeyim. sonra millete kıraathane yok millet parkı müjdesi.
    (bkz: yetim maaşı)
  • peder bey tokatladı 1000 liği 24 ünde gidecek sandığa 1000lik fikrini ortaya atan partiye bir oy atacak yalovalı cb adayına da 1 oy basacak. bin alamayanlar ağlasın otursunlar düşünsünler..
  • ak parti dönemi en düşük emekli maaşı 840 tl ak parti öncesi emeklisi en düşük 1600 tl maaş alıyor. yani emeklisine maaş ödeyemeyen bir devlet sözkonusu. emekliye 84o tl maaş verebilirken 1000 tl ikramiye vermesi mümkün mü?
  • ohoo siz mitingde filan söylenenlere inanıyor musunuz yani?
  • şerefsizliğin bile bir şerefi var. bunlarda o da yok. 750 tl verecem de, 500 tl verecem de. devletimizin imkanları şimdilik bu kadarını vermeye elveriyor de ama yalan söyleme. doğruyu söyleseydin kim sana çıkıp diyebilirdi ki niye bu para eksik? ruhunuz yalana dolana alışmış, iyilik yaparken bile sahtekarlık riya çakallık peşindesiniz.

sanki babalarının kesesinden dağıtırmış gibi göstermeleri de ayrı bir rezalet. o para vergisini veren türk vatandaşlarından tahsil edilen paralar. (dikkat edersen 80 milyon demiyorum.) ben kendi payıma düşeni helâli hoş ediyorum. yıllarca devletimiz için çalışmış emeklilerimize sanki önlerine kemik atarcasına sadaka verircesine ihsan etmelerini türk milleti görsün ve unutmasın. neyse bayramlık ağzımı açtırmayın yine sabah sabah...
  • (bkz: ıyilik yaparken bile yalan soylemek)

adamlarin icerisinde kotuluk olmayan eylemi yok.
  • kağıt üzerinde 1000 liradır.
    1000 liradan az verilenlerde ise durum şöyledir;
    örneğin babanız öldü evli değilsiniz, 2 kardeşsiniz. babanızın emekli maaşını alıyorsunuz. ama kardeşinize %50 size %50’si. şimdi devlet sizin yarım maaşınıza neden 1000 lira ikramiye versin? ikramiyeyi yarım yarım paylaştırıyor.
    (%50 ye %50 dedim ama bu oranlar çok farklı. 30’u var 40’ı var, kocasının maaşını alan var.)

akp’yi savunmuyorum ama durum budur biraz araştırın.

edit: ak partiyi savunmuyorum. sadece onların herkese 1000 tl vermediklerinde kendilerini nasıl savunduklarından bahsettim.
    ister yarım ister çeyrek maaş alıyor olsun herkese 1000 tl verilmeliydi. bunun etrafından dolanmak için oyunlara gerek yok.

not: muharrem ince