şükela:  tümü | bugün
 • tarihe tarafsız bir açıdan not düşüyorum.
  bugün 2017'nin ilk günü ve reina katliamı ile 39 insanımız daha teröre kurban gitti.
  hemen her hafta biryerler patlamaya ve bombalanmaya başladı son 3 yıldır hem pkk hemde ışid terör örgütleri durmadan biryerleri bombalıyor insanlarımızı ve güvenlik güçlerimizi katlediyor. suriye de askeri operasyonlar sürüyor evet şuan sınırdışı operasyon yapılıyor. bombalı terör eylemleri neticesinde insanlar evden çıkmaya korkuyor. insanlar mutsuz ve paranoyaya kapılmış durumda. özellikle de eylemlerin sık yaşandığı şehirlerde bu durum daha da üzücü boyutlara gelmiş durumda. yaşanan olayların hemen ardından yayın yasağı konularak 24 saat içinde kısa haber başlıkları olarak geçiştirilmesini sağlamak hükümetin olanlara karşı en büyük müdahale stratejisi. artık mutlu bir yüz görmek neredeyse mümkün değil.
  ülkenin 3. partisinin vekilleri ve parti lideri hapse atıldı ve yeni anayasa komisyonunda iktidar partisi ve kendi partisine darbe yapan devlet bahçeli çoğunluğu sağlamış ve hiçbir muhalif sese kulak asmadan maddeleri teker teker geçiriyor tabi bunlara başkanlık sistemi de dahil.
  ekonomik açıdan da pek iyi bir gidişata sahip değiliz ne yazık ki. ülkenin büyüme rakamı 2016 nın son gününe kadar kademe kademe düştü.
  yapılan geniş çaplı dolar boykotuna rağmen usd/try paritesi an itibariyle 3.52, yakıt fiyatlarına da gelelim. benzinin litre fiyatı 5.27?
  motorin litre fiyatı 4.65?
  asgari ücret yeni yılda 1400?
  1kg dana kıyma 38?
  seçim kampanyalarında her gence 30bin ? hibe yada her esnafa 50bin? kredi diyen iktidar partisi bu rakamı her il için 7 ile 10 kişi arasında tuttu. bu kişilerin neye göre seçildiği de tam bir muamma. önceleri muhalif parti belediyelerine kayyum atanırken şimdi iktidar partisi kendi belediye başkanlarını da kayyum ile takas etmeye başladı. (cemaatçi çıkmışlar) artık her yanından çatlak sesler gelen bu iktidarın kendini toparlayamayacağı gibi bu ülkeyi idare edebilecek potansiyeli de kalmamış gibi görünüyor. umarım daha iyi bir parti gelir de şu ülkede yeniden mutlu insanlar görebiliriz.
  konu başlığımıza gelince akp'nin en büyük korkusu ise yerine gelecek başka bir partinin bütün kirli çamaşırlarını ortaya dökmesi.
 • (bkz: başkanlık sistemini getirememek)
  gerçi allem eder kallem eder getirirler, yoksa sıçış büyük.
  demişti dersiniz.
 • imla kurallarını "nasıl sınız, hangi si, ben de var, kardeş im, sonramasa na " şeklinde sanan seçmenlerinin yazı yazmayı öğrenmesi.
 • yargılanmaktır.
 • insanların eğitimi ve bilinçlenmesi
 • insanların mantıklı bir şekilde düşünmeye başlaması.
 • allah olmadığı kesin...
 • rte'ye kötü bir şeyler olması olmalıdır. zira şu meşhur "olmasan, olmazdık" lafı aslında tam da akp-rte ilişkisi için söylenmiş gibidir.
 • kul hakkı yemek
  vatana ihanet etmekle suçlanmak (oslo görüşmeleri)