şükela:  tümü | bugün
  • eskişehir büyükşehir belediyesi'nin akp'li meclis üyeleri tarafından yapılan, akla, ahlak'a, müslümanlığa, vatan, millet sevgisine sığmayan şu olaydır.

    "akp’den bir engelleme daha. eskişehir’in musluklarından içme suyu kalitesinde su akmasını sağlayacak ılıca barajı’nın tamamlanması için eski’nin yatırım programına konulan ödenek akp’li meclis üyeleri tarafından iptal edildi.
    büyükşehir belediyesi tarafından eskişehir’in gelecekte karşılaşılması olası su sorununu çözecek olan ılıca barajı’nın yapımı, eski’nin 2018 yılı yatırım programlarının görüşüldüğü meclis toplantısında akp’li meclis üyeleri tarafından resmen engellendi. eski genel müdürlüğü’nün 2018 yatırım programında bulunan aşağı ılıca barajı’ndan arıtma tesislerine kadar 20 kilometrelik isale hattı yapımına ilişkin ayrılan ödenek akp çoğunluğundaki belediye meclisince yatırım programından çıkarıldı. konunun hukuki bir boyutu olduğunu ifade ederek engelleme girişiminde bulunan akp’li meclis üyeleri’ne başkan büyükerşen tepki gösterdi. büyükerşen “porsuk barajı hem bir taraftan boşalmakta, hem de diğer taraftan sağlığını kaybetme riski ile karşı karşıyadır. bizim mutlak süratle yeni kaynaklar yaratma ihtiyacımız şarttır. dolayısıyla ılıca barajı da bundan yıllar önce baraj olarak planlanmış ve gerekli çalışmalarda sona gelinmiştir. öncelikle kamu yararı kararı alınmış, arkasından da istimlak işlemleri gerçekleştirilmiştir. istimlâk bedelleri mal sahiplerine ödenmiş ve arazi tamamen belediyemizin malı haline gelmiştir. siz bir belediye olarak şehrinizin yakın gelecekteki su tehlikesini dikkate alarak oraya bir baraj, hayırlı bir iş yapmaya karar vermişsiniz. hukuki olarak hiçbir sıkıntı yok. bu kuraklıklar devam ettiği sürece yarın eskişehir’de cuma günleri abdest alacak su bile bulamayacaksınız. arazi bizim, vadi bizim, yapılan iş bizim. en önemlisi bu yapılan iş kendimiz için değil şehir için. bu verdiğiniz karar eskişehir halkına ayıptır!” dedi."
  • 3-5 bişiler almadan izin vermezler tabi.