3 entry daha
  • efsane olsa yerinde duramazsın. o kestanedir
  • aynı gerekçelerle hatta daha basit delillerle 6 yıl 3 ay hapis cezası alan insanların vebalini ne yapacağız?
  • palavradır. ne zaman ki bu oluşumun siyasi ayağı gözler önüne serilir o zaman inanırım bir mücadele olduğuna.
  • fetullah gülen (fg) ve örgütünün temel olarak iki büyük gelir kaynağı vardı: 1) himmet adı altında, özellikle anadolulu iş adamlarından (sanayici ya da ticaret erbabı), iş yapabilmelerine izin verilmesi karşılığında alınan haraçlar. 2) eğitim sektöründen götürülen paralar. sadece, dersane adı verilen öğretim yuvalarından (!) elde edilen yıllık brüt gelir sanırım 20 milyar lira civarındaydı. her türden liseler, üniversiteler, kurslar falan saymıyorum.
    sanırım 2009 yılındaydı, fg, erdoğan'a bir mesaj göndererek, dersane işini fazla karıştırmaması, buranın kendi otlakları olduğunu söyledi. bunu, dersanenin rantına da erdoğan kliği tarafından göz dikilmesi olarak okuyabiliriz. fg kliği bu rantı vermeyince de ipler yavaş yavaş gerildi.
    dersaneler tamamen kapatılıp, eğitim(!), öğretim (!) işi özel liselere devredilince, devlet özel liselere öğrenci başına ciddi miktarda yardım yapmaya başladı. (yardım daha önceden başladı diyenler olursa cevaplayayım, maksat aynıdır) bu yardım paralarının bir bölümünün (yarısı mesela) himmet olarak yardımı yapanlara geri dönmüş olacağını düşünüyorum.
    fg çetesinin himmet adı altında aldığı haraçların da kanalının değiştiğini biliyoruz. mesela ülker grubu, boydaklar falan, yurt dışına çıkarlarken ne kadar bir himmette bulundu, ben şahsen merak ediyorum.
    sonuç olarak erdoğan kliğinin fg kliği ile kavgasını sürdürmesinin maddi bir temeli kalmadı. erdoğan kliği, elinde çok az sayıda yetişmiş eleman olduğundan, fg kliğinin yetişmiş elemanlarına da ihtiyaç duyuyor. mesela jetleri uçuracak pilot kalmayınca, tutuklu tüm pilotları serbest bırakılmıştı.
    yakın gelecekte hapishanelerde, sadece üçüncü sınıf fetöcülerle (bank asyanın önünden geçenler yani), sol muhalefetten insanların kalacağını, tüm fetöcülerin affedileceğini öngörebiliriz. sağcılar yawşak ve omurgasız olduklarından, bunlar da kendilerine yapılanı doğal kabul edip akape iktidarına dört elle yardım edeceklerdir.
  • bu suçları işleyen binlerce kişiyi işinden ettiniz ve tutukladınız. anlaşılan o ki onların bir suçu daha vardı oda yanlış kişi ile evlenmeleri.
53 entry daha
hesabın var mı? giriş yap