şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
 • ekrem yeter...

  duydunuz mu bu ismi?
  duyanınız vardır.

  ekrem yeter, bülent arınç'ın damadı.

  fetö'den tutukluydu. sonra serbest kaldı.
  https://i.postimg.cc/pqjv83q0/ekrem.jpg

  ekrem yeter neler yapmıştı?

  •17/25'ten sonra bank asya'ya destek olmak için para yatırdı.
  •fetö'nün tepe isimleri ile telefon görüşmeleri kaydı çıktı.
  •fetö'nün paravan derneğinde yöneticilik yaptı.
  •evinden fetö elebaşının kitapları çıktı.
  •fetö'nün sohbetlerine katıldı.

  neyse uzatmayalım.
  ekrem yeter beraat etti...

  bugün de ekrem yeter'in beraatine karar veren mahkeme gerekçeli kararını yazdı.

  bülent arınç'ın damadının beraatinde mahkemenin gerekçeli kararı şöyle;

  --spoiler--
  mahkeme yeter'in bank asya'daki hesaplarının, cemaat derneklerinde yöneticilik yapmasının, "örgütün düzenlemiş olduğu dini sohbetlere katılmasının", evinde fethullah gülen'e ait kitap ve cd'lerin bulunmasının "sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği"ne hükmetti.

  kaynak.
  --spoiler--

  ayrıca gerekçeli kararın en ilginç kısmı ise şu bana göre;
  fetö terör örgütünün başlangıçta bir ahlak ve eğitim hareketi olarak ortaya çıkması ve toplumun her katmanının büyük bir kesimince de böyle algılanması...

  bu ifadeyi kullanmış mahkeme.
  yani fetö terör örgütü başlangıçta bir ahlak ve eğitim hareketiymiş.

  hadi ordan be...!
  başlangıçtan beri bunlar bir terör örgütüydü.
  siz de başlangıçtan beri bu terör örgütünün sempatizanlarıydınız.

  not: bunlar birer birer beraat ediyor, birer birer cezaevinden çıkıyor.
  hep üst düzey isimler ya beraat ediyor ya cezaevinden çıkıyor.
  son zamanlarda fetö'den yırtan üst düzey isimleri hatırlayalım;
  fettah tamince (beraat etti)
  mehmet altan(beraat etti)
  nazlı ılıcak (serbest bırakıldı)
  ahmet altan (serbest bırakıldı)

  hadi size bir bomba daha.
  üç vakte kadar hakan şükür'ün babası ve kardeşine ait malların üzerindeki tedbir kararı da kalkacak. bugün, yarın.
  eli kulağında...

  bir başka bomba.
  konumuz hazır damat iken, bir başka damat daha af bekliyor.
  bülent arınç'ın damadı beraat etti, sırada ismail kahraman'ın damadı var.
 • aynı gerekçelerle hatta daha basit delillerle 6 yıl 3 ay hapis cezası alan insanların vebalini ne yapacağız?
 • palavradır. ne zaman ki bu oluşumun siyasi ayağı gözler önüne serilir o zaman inanırım bir mücadele olduğuna.
 • khk ile işinden olup intihar eden, amelelik yapan, temizlikçilik yapmak zorunda kalan pek çok insan var ki bunlardan daha az bağlı sadece paraları ve siyasi tanıdıkları yok diye, eski işine dönmesini geçtim en ufak sıradan bir işi bile yapması engelleniyor bu insanların.
  ortada sanki fetö ile değil fakirle mücadele var gibi fakirsen öl, paran varsa kurtul.
 • fetullah gülen (fg) ve örgütünün temel olarak iki büyük gelir kaynağı vardı: 1) himmet adı altında, özellikle anadolulu iş adamlarından (sanayici ya da ticaret erbabı), iş yapabilmelerine izin verilmesi karşılığında alınan haraçlar. 2) eğitim sektöründen götürülen paralar. sadece, dersane adı verilen öğretim yuvalarından (!) elde edilen yıllık brüt gelir sanırım 20 milyar lira civarındaydı. her türden liseler, üniversiteler, kurslar falan saymıyorum.
  sanırım 2009 yılındaydı, fg, erdoğan'a bir mesaj göndererek, dersane işini fazla karıştırmaması, buranın kendi otlakları olduğunu söyledi. bunu, dersanenin rantına da erdoğan kliği tarafından göz dikilmesi olarak okuyabiliriz. fg kliği bu rantı vermeyince de ipler yavaş yavaş gerildi.
  dersaneler tamamen kapatılıp, eğitim(!), öğretim (!) işi özel liselere devredilince, devlet özel liselere öğrenci başına ciddi miktarda yardım yapmaya başladı. (yardım daha önceden başladı diyenler olursa cevaplayayım, maksat aynıdır) bu yardım paralarının bir bölümünün (yarısı mesela) himmet olarak yardımı yapanlara geri dönmüş olacağını düşünüyorum.
  fg çetesinin himmet adı altında aldığı haraçların da kanalının değiştiğini biliyoruz. mesela ülker grubu, boydaklar falan, yurt dışına çıkarlarken ne kadar bir himmette bulundu, ben şahsen merak ediyorum.
  sonuç olarak erdoğan kliğinin fg kliği ile kavgasını sürdürmesinin maddi bir temeli kalmadı. erdoğan kliği, elinde çok az sayıda yetişmiş eleman olduğundan, fg kliğinin yetişmiş elemanlarına da ihtiyaç duyuyor. mesela jetleri uçuracak pilot kalmayınca, tutuklu tüm pilotları serbest bırakılmıştı.
  yakın gelecekte hapishanelerde, sadece üçüncü sınıf fetöcülerle (bank asyanın önünden geçenler yani), sol muhalefetten insanların kalacağını, tüm fetöcülerin affedileceğini öngörebiliriz. sağcılar yawşak ve omurgasız olduklarından, bunlar da kendilerine yapılanı doğal kabul edip akape iktidarına dört elle yardım edeceklerdir.
 • bu suçları işleyen binlerce kişiyi işinden ettiniz ve tutukladınız. anlaşılan o ki onların bir suçu daha vardı oda yanlış kişi ile evlenmeleri.
 • arınç’ın damadı ekrem yeter’in fetöden beraatinin gerekçesi açıklandı. mahkeme yeter'in bank asya'daki hesaplarının, cemaat derneklerinde yöneticilik yapmasının, "örgütün düzenlemiş olduğu dini sohbetlere katılmasının", evinde fethullah gülen'e ait kitap ve cd'lerin bulunmasının "sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği"ne hükmetti.

  gerekçeli kararda "fetö/pdy terör örgütünün başlangıçta bir ahlak ve eğitim hareketi olarak ortaya çıkması ve toplumun her katmanının büyük bir kesimince de böyle algılanması" ifadelerine yer verilmesi dikkat çekti.

  gelelim asıl mevzuya; sırf bu gerekçeler ile hayatı kararan onbinlerce kişi var, bunu es geçiyorum da... yarın biri pkk nın mitinglerine katılsa alkışlasa, slogan atsa, biji apo dese, pkk ya para yardımı yapsa, hdpde teşkilat başkanı olsa, evinde apoya ait kitaplar ve propaganda cd leri bulunsa bu konuda nasıl karar verilecek... adam ekrem yeter kararını emsal gösterip adliyeden çıkıp yine apoya koşacak...