şükela:  tümü | bugün
  • akape nam iktidar partisinin ortaya toplumu gerecek yasa ya da yönetmelikler atıp, daha sonra gelen tepkilerin dozuna göre bunları geri çekerek uyguladığı metodtur.

üç yıla yaklaşan iktidarlarında pek çok kere denedikleri bir metodtur. örneğin kuran kursları konusunda bir yönetmelik hazırlayıp tüm okulları kuran kursu verilen bir yer haline getirmeye çalıştılar, yemedi geri çektiler. genelde meslek liselerine özelde ise imam hatiplere katsayıda eşitlik getiren yök tasarıları hazırladılar ama vetoyu yiyince yasayı soğumaya bıraktılar. (bkz: rte'nin islamcılara takiyyesi) zinaya ceza tartışmaları sırasında da ceza yasasını komisyona geri çektiler örneğin. (bkz: tck tasarisi nin komisyona geri cekilmesi)

şu an aklıma gelenler bunlar. kendilerince taktik izliyorlar. önce ortaya bir laf ya da yönetmelik taslağı atıyorlar, eğer tepki gelmez ya da göğüsleyebilecekleri bir tepki gelirse bildiklerini yapıyorlar. aksi taktirde ustaca bir taktikle geri çekme yoluna başvuruyorlar. ama uyarmak lazım zamanında geri çekemezlerse istenmeyen sonuçlar doğabilir.
  • (bkz: gosterip de vermemek)

efendim bilhassa eğitim*** alanlarında yapmaktadırlar. önce ufak bir gösterim de bulunurlar sonra tepki alıp geri çekilirler. gosterip de vermemek olayı akp'nin tabanını ilgilendiren olaydır. akılları sıra ağza bal calarlar birazcık tabanı mutlu ederler, güzel bir düş görürler. sonra birileri kendilerini bir güzel kaşıyarak sadece %33 oyla iktidara geldiklerini hatırlatır o zaman geri çekilirler.
  • diserektus ampulus olarak bilinir literatürlü tatlı düşkünleri camiasında. bebeksizin..
  • akp degil, feriştahı bile yapsa bir korunma yöntemi olarak riskli bir harekettir
  • (bkz: #5726361) zamaninda söylemiştim de kimse iplememişti
  • nabız yoklama metodudur. bir kere girdikten sonra geri çekilse bile amacına ulaşabilir.*
  • iadeli taahhütlü bir metottur.
  • akp nin en çok kullandığı stratejilerdendir. once gösterirler millet "aaaaa yuh artık bu kadar da olmaz der" sonra yavaş yavaş sakinleşen insanların beyinlerinin bir köşesine itilen düşünce daha sonra akp tarafından tekrar ortaya atılır ki bu sefer insanlar nedense o kadar tepki göstermezler. hem geri çekilerek tepkiden kaçmış olurlar hem de en sonunda istediklerini elde ederler.