şükela:  tümü | bugün
 • genelde başarıya ulaşır bu politika. çok iyi kurgulanıp halkın önüne serilir çünkü. iki gün önce ona buna zam yaptılar, iş bulamıyoruz diye dövünen, iktidara söylenen halkta iki gün sonrasında hemen kahraman ilan eder hükümeti. garip evet. örnekleri çoğaltmakta mümkün;

  (bkz: akp değil ak parti/@spirit crusher)
 • bu millette bu hafıza olduğu sürece, gündem değiştirecek konu bulamasalar da unutuluyor zaten...

  bu politika iyi olduğu için değil, millet koyun gibi, balık gibi olduğu için başarılıdır...
 • füze kalkanı planını da unutturmayı başarmış politika.
 • ösym sıçar, sıvar, çırpındıkça batar, skandallara her gün bir yenisi daha eklenir; alan adlarına getirilen sansür peydah olur. baktılar ki "çok tutuldu", hemen devamı gelir: tib'in ekşi sözlük'ü kapatma emri, 22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi, vs... fikir dahiyane: bir taşla kuş katliamı! hem gündem değişsin, hem de internet'in bir türlü kontrol edemedikleri sosyal medya denen "virüs"ü hizaya gelsin, birilerinin başını ağrıtmasın, adam olsun.

  öyle bir boka battık ki, "olan biten" ışığımız kıpkırmızı yanıyor her an.
 • her zaman için nasıl oluyorsa tutan politikadır ve bu alanda çok profesyoneller. bunun gündem değiştirme politikaları için yersen diyeceğim ama maalesef halkımız gayet güzel yiyor ve yemeye de devam ediyor hem de sayıları da artıyor. 13 ekim 2011 ötv zammı bu sefer çok fazla ses getirmişken, herkesin gırtlağına iyice çökülmeye başlandığından akp yandaşlarından bazı kesimler bile artık isyan boyutuna gelmişken, bugünkü 19 ekim 2011 çukurca çatışması ile birlikte gündem tekrar değişmiştir. insanlar dün zamlar için protestoya hazırlanırken, bugün şehitlerimiz için birlik olmaya çalışıyor. keşke bu şekilde gündem değişmeseydi de önceden olduğu gibi suni bir gündemle gündem değişmiş olsaydı. bizim ülkemezdi bu olay artık bir kısır döngü oldu, benzine zam gelir 3 gün sonra bir şehit verilir, sayın başbakanımız çıkar hep aynı tarzda açıklamalar yapar, bıçak kemiğe dayandı gerekenler yapılacak bayramı bekliyoruz, seyranı bekliyoruz, yılbaşını bekliyoruz der. 1 hafta sonra hem zamlar hem de şehitlerimiz unutulur, aradan 1-2 hafta geçer aynı şekilde olaylar gelişir, bu sefer olay sırası değişir belki de. ilk önce zamlar yapılır, 3-5 gün sonra futbolda şike skandalı gündemi meşgul eder. zam konusuna gelince verilen sözler unutulur, acımasızca icraata geçilir. ama iş terör olduğunda hep bir bekleme, hep bir tehdit savurma icraat sıfır. hep yalandan sözler, yalandan avuntular. hayır, zaten insanları maddi olarak zayıflattınız bari manevi olarak zayıflatmayın. ayrıca, her geçen gün türk askeri de dünya karşısında prestij kaybediyor, bizimkiler hala gelip israil karşısında show yapmaya çalışıyor. insanlar haberleri, gazeteleri açtığında zam haberlerini görmeye alıştı bari şehit haberlerini artık görmeyelim. bu cehaletle ve kulaktan duyma sözlerle gündemler hergün değişir, dün olan bugün hatırlanmaz. çünkü şu 2 büyük gündem maddesinden sonra haftaya seçim yapılsa bile, 1 hafta içinde yapılan seçim kampanyalarıyla ve yardımlarla kaybedilen oylar belki daha fazlası çok kolay kazanılır. türk insanı günü yaşar, dününü unutur, yarınını ise umursamaz..
 • son bir haftayı kaşif kozinoğlu'nun ölümü => bedelli askerlik => dersim isyanı döngüsüyle geçirmemizi sağlamıştır.
 • annelerin konu değiştirme politikasıyla aynı etkiye sahiptir. yalnız, anne sadece çocuğunun üstünde, akp tüm ülkenin üstünde uygulamaktadır.
 • kılıçdaroğlu'nun bugün dem vurduğu politikadır.

  --- kılıçdaroğlu'nun erdoğan'a verdiği tarihi ayar ---
  elektrik ve akaryakıta sık sık zam yapıldığını, üreticilerin, esnafın perişan olduğunu, çalışan esnafın cezalandırıldığını savunan kılıçdaroğlu, bütün bunları tartışmak istediklerini, ancak ”iftira ve yalanlarla” engellendiklerini ileri sürdü.

  burada, bu kürsüde kaç haftadır, ’sen 20 milyar dolarlık ihaleleri kamu ihale yasası’nın dışına niye çıkardın?’ diyorum. soru mantıklı, anlaşılıyor. ama cevap yok. ne yapıyor, bağırıyor, çağırıyor. ’vay efendim siz kuran’a karşısınız.’ 20 milyar dolarlık hırsızlıkla kuran’ın ne ilgisi var? ’siz camilere karşısınız.’ 20 milyar dolarlık hırsızlıkla camilerin ne ilgisi var?
  --- kılıçdaroğlu'nun erdoğan'a verdiği tarihi ayar ---
 • (bkz: #28281188)