şükela:  tümü | bugün
  • olasi bir olay.
  • son zamanlarda sürekli duymaya başladığım söylem. benim de dikkatimi çeken şeyler oldu;

patlak veren mısır olaylarıyla birlikte, hükümet sistematik olarak gezi eylemcilerini sisi ve darbecilere benzeterek sürekli konuyu canlı tutmaya çalışıyor.

bildiğim kadarıyla herhangi bir resmi bir çağrı yapılmadığı halde, başbakan ve hükümet taraftarları sürekli eylül'de sokağa çıkanı şöyle yaparız, böyle yaparız diyerek olayı sürekli gündemde tutuyor ve insanları adeta sokağa çıkmaları için tahrik ediyorlar.

tamamen komplo teorisi de olabilir ama; bazı insanlardan da bir kesimin silahlandırıldığına dair duyumlar alıyorum. 1 kişiden duyunca "saçmalama" diyebilirsiniz ama birden fazla insandan aynı şeyi duyunca ister istemez paranoya yapıyorsunuz.

ilerleyen günler ne getirecek bilmiyorum ama umarım mısır'a, suriye'ye benzemeyiz...
  • spoiler içinde söylenmeli, millet hala filmi izliyor çünkü. sonuna da çok yaklaştık.
  • komiktir. akp'liler şimdilik mısır'daki iç savaşla idare edecekler. hoş aslında orda yüzlerce insanı hiç uğruna (sırf kendi egosu tatmin olsun diye) öl
    üme gönderen heriften farklı davranmazlardı. kimse bana orda demokrasi mücadelesi felan veriliyor demesin. bunu diyenin zaten yakın mısır tarihinden bihaberdir. ordaki ordu ile bizim ordumuzun gücü ve duruşu tamamen farklıdır. beş bin kişi de ölse meydanlarda mısır ordusu orda dediğini yapacaktır.

hayat kutsaldır. alınan her nefes bir şanstır ve mucizedir. ölen her insan büyük bir kayıptır bu kesin olan bir doğru. yanlış olansa sanki bu sıçtığımın saçmalıkları bizim ülkemizde oluyormuş gibi iç politikaya alet edilmesi yada dış politika'da malzeme edilmesidir.

erdoğanın dünyaya verdiği ültimaton gibi saçma başlıkları acınasıdır ya. ne dünyası, ne ültimatonu. neymiş mr.erdoğan'ın dünyaya verdiği ültimaton: güney sahillerimizi turistlere kapatırız güneş ve deniz yüzü göremezsiniz veya bu senenin tüm fındık rekoltesini halka dağıtırız 'nutella' sız kalırsınız mı.
  • seçimlerde 1. çıkmazsam başkanlığı bırakırım diyen bir genel başkanı olan partinin sokaklarda iç savaş çıkartarak neyi elde edeceğini bilmeyen bir troll 'ün yaptığı tespit.

ulan sokaklardan çıkın diye bas bas bağıranlar ak troll'ler.
    nasıl oluyor da iç savaş çıkarmak isteyen ak parti oluyor?
    bu yakıştırmayı provokasyon ve iç savaştan nemalanacak olanlara yapın.
    az mantıklı olun.
  • haber7 haberi provokasyonun dik alasıdır. yazıklar olsun sizin gazeteciliğinize. milleti kışkırtmak için ne gerekiyorsa onu yapıyorsunuz.
  • oy konsolide etme olarak tarif edilen şey uğruna bu kadar ileri giderler mi bilinmez ama dikkate alınması gereken iddiadır. iç savaş niyeti olmasa da kirli çamaşırların dökülmesine karşı dikkat dağıtmak ve dibe doğru giden oylarını korumak için sokakları olabildiğince germeye çalışma niyetlerine şaşırılmaması ve dikkatli olunması şart.