şükela:  tümü | bugün
 • seçim sürecinde karşılaştırılması gereken versus.

  akp'nin korku ikliminde sansür ve otosansür vardır. buna sebep kraldan çok kralcılara alan açılması ve kontrol edilmemeleridir. insanlar, yaptıklarının ve söylediklerinin dava denen şeye zarar verip vermediğine dikkat etmek zorundadırlar. yoksa sonuçlarına katlanmak durumunda kalabilirler. çünkü onlara iftira atmaya ya da gammazlamaya hazır kralcılar tetiktedir. kralcılar bunu yaparak prim kazanacaklarını düşünürler ve davaya en çok kendilerinin sahip çıktığı iddiasında bulunurlar. bu da sonuç olarak bir korku iklimi oluşturmaktadır.

  muhalefetin ise seçimleri kazanırsa türkiye'ye en büyük vaadi başka tür bir korku iklimidir. bu haliyle akp'nin korku ikliminden birkaç level üsttedir. sürekli birilerini yargılamaktan, gazete ve televizyonları kapatmaktan bahsetmektedirler. akp'yi destekleyen yüzde 40-50 bandındaki seçmen kitlesinin tamamını hedef tahtasına oturttukları izlenimi oluşmaktadır. devamlı surette "bedelini ödeyeceksiniz" laflarını dillendirerek, tehditvari söylemlerle muhtemel korku iklimini beslemektedirler. bu tavırlarıyla 28 şubat darbecilerinin hatırlatmaktadırlar.
 • muhaliflerin korku iklimi denen şeyi şu an akp bize yaşatmaktadır.
  televizyonlar gazeteler kapandı mı? evet
  gazeteciler içeride mi? evet.
  sürekli bir kutuplaştırma var mı? evet.
  yüzde 50 hedef tahtasına oturtuluyor mu? evet.
  peki muharrem ince: "kimseden intikam alma amacında değiliz" dedi mi? evet.
 • "sürekli birilerini yargılamaktan"

  %50'yi yargılayacağız dediklerini hatırlamıyorum.

  suçlu olduğu düşünülen insan yargılanır. yargılanmak demek haksız yere insanların suçlanması anlamına gelmiyor. ülkede adaletin sağlanmasını isteyen her sağlam beyin bu tutumu desteklemelidir. akp'nin yaptığı gibi adaletsiz yargılamaları diğer hiçbir parti hükümetinin destekleyeceğini sanmıyorum.
 • bir hayatlar - hayaller versusu, ver süsü.