şükela:  tümü | bugün
 • bir gerçek. ne zaman sinirler gerilse, ortalık boka bulansa; daha da kışkırtmak için, tahrik etmek için elinden geleni ardına koymuyorlar sağolsunlar. ses çıkarmak yasak, eleştirmek sümme haşa.

  her kriz durumunda çıkıp saçmalayan kurmaylar, yangına daha da körükle giden neyi savunduğunun farkında bile olmayan beyinsiz şakşakçılar...
  ha bi de malumunuz toma! ne bok olsa ülkede illa o toma bi su sıkacak. toma diye bir canavar var hayatımızda sık sık yüz göz olduğumuz.

  "ulan adamlar haklı amınaoyim bırakayım ayıbımla bi kenarda oturayim" yok.
  onun yerine acılı ailelere tekme var, tokat var. "baban şehit oldu lan daha ne istiyon"cular var.. "zenginler mi öleydi onların yerine"ciler var.

  utanmasalar ölen madencileri bi daha yakacaklar, "memleketin huzurunu bozdunuz, bok vardı öldünüz" diye!

  ayıp be!
 • acınası sözlükçünün acınası bir tespiti.

  olm adamın seni siklediği falan yok. sadece sana sıçtı gibi geliyor. sokağa çıkın hava alın biraz da türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu görün. yarın soma'da seçim olsa %55 oy garanti.

  mal mısınız amk 12 senedir aynı tantana. öğrenemediniz lan.
 • aslında hem doğru hem yanlış bir tespittir. evet, akp her kriz yönetiminde sıçıyor. reyhanlı'yı yönetemedi, gezi'yi yönetemedi. soma faciasını da yönetemiyor. yapılan yanlışlar ortada, hatta bu yanlışlarla ne kadar rezil olduğumuz da ortada. ama kime göre? bize göre. sorun da burada zaten. akp özellikle son yıllardaki bütün eylemlerini, propagandalarını kendine her daim oy verecek kemik tabanına yoğunlaştırdığı için yaptığı bu eylemler, verdikleri bu demeçler absürt kaçmıyor, hatta tam aksine kendi tabanından bunları yaptığı için destek görüyor. yoksa onlar da biliyor bu yaptıklarının halkın diğer kesimi tarafından hiç hoş karşılanmayacağını. ama eğer kendi kemik tabanını, tıpkı onların beynine, aklına ve vicdanlarına göre beslerse ihtiyacı olan oyları alacağını biliyor, o yüzden seni de siklemiyor.

  kısacası o malum %50 tabanına göre atılan o tekme iyi ki atılmış, oraya din adamları iyi ki getirilip insanları yatıştırmıştır. akp'nin son üçtür başında bulunduğu krizler hükümetimiz tarafından en güzel şekilde atlatılmıştır, dış mihraklar ülkemize zarar vermektedir ama yüce erdoğan bunları hakkıyla savuşturmaktadır vs vs.
 • akp'nin, neyi yönetmeye çalıştığı dikkate alınmadan ortaya atılmış tespit.

  bu ifade, safça, akp'nin toplum yararına bir sonuca varma inisiyatifinde olması gibi, oldukça şüpheli bir ön kabulü içeriyor.
 • fantastik bakanlarının sıvayacak bişeyler bulması içindir. örneklerle görüyoruz ki bakanlar bu konuda hiç boş kalmıyorlar.
 • egitim, saglik, cevre, ekonomi, insan haklari, dis iliskiler, iletisim, ulastirma ve benzeri alanlarda görülmemiş başarıların akp iktidarında görülmesi sonrasinda gercekten insani hayretler icinde birakan sıçış.
 • akp'nin bir kriz yönetimine ihtiyaç duymamasından o. bu kriz olarak gördüğünüz şeylerin kemikleşmiş seçmen kitlesi üstündeki etkisi pek de kriz gibi olmuyor. adam almış gücünü yardırmış, ezmiş geçmiş daha hala kriz yönetimi diyorsunuz.

  eğer kriz yönetiminde gerçekten başarısız bir parti arıyorsa gözleriniz sözlükçe çok sevdiğiniz başka bir partiye bakmalısınız.

  (bkz: chp)
 • sana, bana göre böyle olan durum. o diğer akitlere bi sor bakalım, o tekme de haklı, o tokat da haklı, adamları tahrik ettiler, cübbeliler de şart, bağırmak çağırmak neymiş cehennemde yanarsın animallah! ölü sayısı da doğru, trafo yalanı da. adamlar çok güzel yönetiyor. türkiye hak ettiği gibi yönetiliyor.
 • suçluluk psikolojisinin sonucudur. masum olsalardı, bizim hissettiklerimizi hissederler, onladan beklediğimiz davanışlaı segilelerdi.

  ama gündemleri hep farklı oldu ve öncelikleri daima şahsi kazançları/çıkarları oldu. bu yüzden toplumsal olaylar karşısında hiçbir zaman sağduyulu olamadılar, aksine kendi menfaatleri tehlikeye girecek diye öfkelendiler, kin kustular.

  zaman yavaş ilerler ama günü geldiğinde cezası keskindir.
 • akp'nin kriz dönemlerinde sıçmasının ve yaşanan olayları kışkırtmasının temel ve kasıtlı bir nedeni var. tesadüfi değil yani. o neden ise şu: mağduru oynamaya devam edebilmek. sistematiği ise şöyle çalışıyor: ortak paydada buluşmuş halkı ger, tepesi atan halkın üzerine toma yolla, başbakan ya da bir bakan tarafından yapılan absürd bir açıklama ile halkı zıvanadan çıkar, gelen tepkileri görmezden gel, ak-boylar sosyal medyada beş sene düşünseniz o kadar saçmalayamacağınız argümanlarla partilerini savunsunlar, halk ayaklanınca da bu bir darbe girişimi de. yaşanan mücadelede illa ki devlet refleksi gösteren polis sevici sade vatandaş olacağı için tayyip erdoğan "ben tek siz hepiniz" modunda dolaşsın. geçmişteki olayları düşünürseniz sistemin aşağı yukarı böyle çalıştığını görürsünüz.