şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
 • 15 temmuz = sokağa çıkın.
  10 mart = evde kalın ama çok da şey yapmayın.

  bir parti düşünün ülke tarihinin en kriz anlarında bütün sorunlarının çözümünü halkına taşere etsin. kendi çözeceği ya da bizzat kendisinin istemeden vesile olduğu darbe ortamına kendi halkını tankların altına süren zihniyet ile corona zamanı onların giderlerini 2 hafta cebinden karşılayamadığı için yine halkını ölüme terk eden zihniyet aynıdır.

  iki önemli anda da camiilerden sela, dua ile halkın en zayıf noktası dinden vurulmuş ve ortaya hiçbir plan koyulamamıştır. belki 1 ay belki 1 sene sonra bu ülke coronayı da atlatır ama elimizde kalan bu zihniyeti silmemiz senelerce sürecektir.
 • bu adamların afedersin batırmadığı bir tane konu söyleyin dişimi kırarım. toplu halde her olayda zarar ziyanlar. bütün dünyanın caresiz kaldığı bu olayda batrımamalarını beklemek abes olur. tepeden tırnağa her yere torpille atanan adamlardan ne bekliyorsunuz. buldukları en büyük çözüm akşam sela okutup ev satışından vergi indirmek olan insanlardan bahsediyoruz.
 • kriz dönemlerinde yöneticiler öyle açıklamalarda bulunuyorlar ki insan dumura uğruyor. berberin, tesisatçının bile ustasını, işten anlayanını isteriz. koskoca devletin anahtarını da işi bilenlere teslim etmek gerekir. elbette ki takdir halkındır.
 • kriz yönetiminden çok algı yönetimine kafayı takmalarından kaynaklanır. "aynı gemideyiz" safsatasıyla bütün hatalara rağmen bugüne kadar kazasız belasız geldiler, ki o da algı yönetiminin başarılı bir ürünü.
 • kaliteye işleve değil de şatafata aldanırsak sonuç bu.
  sanki millet olarak ileri akıl ve mantık seviyesindeyiz de akp şöyle akp böyle diyoruz.
  toplum da sıçıp duruyor işte, çık meydanlara insan dolu.
 • en başlarda ''lan acaba mı'' diye sormamıza rağmen sonra rutine girmiş sıçmadır.
 • neyi yönetebildiler ki krizi yönetebilecekler diye merak ettiren başlık.
 • dünyanın herhangi bir yerinde viagradan gebermiş türk düşmanı sapık bir arap varsa şanlı bayrağımızı yarıya indirip onlarca şehitimiz için kılını kıpırdatmaz bunlar.
  ne krizi ne yönetimi?
  bunları millet tükürüğü ile boğacak, insan içine çıkamayacak hale geldiler.
 • çünkü hiç bir kriz planlamaları yok.
  olası senaryolar için öngörüler ve hazırlıklar yok.

  bu sadece akp için değil herkes için geçerli!
  türkiye'nin böyle bir planı olmadı ki hiç!

  kervan yolda düzülür hep hesabı başımıza gelince çalışmalara başlanıldı.

  örneğin onca deprem oldu , onlarca can kaybı ama hala bir deprem planı olduğunu düşünmüyorum.
 • akp'de beyni çalışan tek bir kişi olduğundan ve bu kişinin de kriz yönetiminden zerre anlamamasından dolayı (örnek : çokomelliyi ekonominin başına koymak) sıçması normal.

  yahu adamlar her şeyin sakin olduğu zamanlarda bile ekonomiyi batırıyorlar. ne bekliyorsunuz bunlardan ?
11 entry daha