şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp açısından denklem çok basit:

  kürtler ile chp yakınlaştı mı? bütün medya imkanlarını kullanarak chp'yi karala.

  chp açısından denklem oldukça karışık:

  kürtler ile yakınlaşmalıyım çünkü akp'ye karşı anca böyle direnebilirim, ama kürtler ile yan yana görülürsem akp kara propaganda yapacak; o halde kürtlerden uzak durmalıyım. e kürtlerden uzak durursam da etkili muhalefet yapamıyorum? nasıl olacak?

  sonuç: paramparça olmuş bir muhalefet. öyle bir muhalefet ki mühürsüz oyların geçerli sayılmasına bile ses çıkaramıyor. halbuki normal bir ülkede chp'si hdp'si iyi parti'si saadet partisi, anarşisti, solcusu, liberali, sosyal demokratı bir olmali, sözün mecaz anlamıyla o meclisi akp ve mhp'nin başına yıkmalıydı. gece ne kendisi uyumali ne de iktidarı uyutmalıydı. gerekirse açlık grevine girmeli meclisin önünde oturma eylemi yapmalıydı. eşine dostuna günaydın demeden ülke elden gidiyor demeliydi, avazı çıktığı kadar bağırmalıydı, suratı ofkeden kıpkırmızı olmalıydı.

  ama bugün gelinen noktada kimseden çıt çıkmıyor. bugün geçen yasa seçimi kazanamazsam hile yaparım kimse karışamaz demektir.

  türkiye kürt düşmanlığının yıktığı ilk ülke olacaktır. kimse gelip chp'liyim ama hdp karşıtıyım demesin. o zaman gidip akp'ye oy ver. chp ile hdp birlikte hareket etmediği ve chp tabanı bunu kabullenmedigi sürece bu ülkede muhalefet falan yapılmaz. ne yani chp ile hdp birlikte hareket ederse ulusalcılar gidip akp'ye ya da mhp'ye mi oy oy verecek? saçma.

  birazdan şuku meraklısı tipler damlar ve beni kürtler ile hdp'yi bir tuttuğum için kınar, chp'liyim ama hdp rerörerö der. evet evet, "vatanını seven" kürt kardeşleriniz de var ama acı gerçek; onların hemen hepsi akp'ye oy veriyor. senden benden nefret ediyor yani.

  13 mart 2018. yazın bu tarihi bir kenara. unutmayın. ülkenin resmi olarak parti devleti olduğu gündür bugün.