şükela:  tümü | bugün
 • önce öcalan çıkışı, sonra samsun’a tüm partilerin çağırılıp hdp’nin çağırılmaması. herkes, akp hdp ile müzakere ediyor diyor ama asıl mesele zaten kendilerine oy vermeyecek olan kürt seçmenini sandıktan uzaklaştırmak.

  görünüşe göre hafiften başarılı oluyorlar. akıllı davranmazlarsa yakında muhalefet bloku birbirine yemeye başlar, seçim sonucu yine kaldıkları yerden ağlamaya devam ederler.
 • "görünüşe göre hafiften başarılı oluyorlar"

  şu sonuca nasıl ulaşıldığını merak ettiğim tespit.

  hobi olarak yine tespit yap ama tespitlerin arkası boş olunca pek dikkate alınmayacak.
 • akp’nin muhalefetin bokunu çıkarmaya çalışması okudum. hoş o da olurmuş.

  konuya gelirsek kürt seçmenlerin bu popülist , kendilerine yaranmak için yalandan yapılan hareketlere kanmayacak kadar farkındalıkları olduğunu düşünüyorum.
 • burda, muhalifler birbirine küfretsin diye elini ovuşturarak bekleyenlerin yazdıkları ile ele alınamayacak çalışmadır.
 • basliga katilip ilk entry'sine katilmadigim tesbih.

  blogu kirmaya calisirken yaptiklari umarsizca saga sola saldirip, birbirinden tutarsiz secim hamleleri -apo'yu avukatlariyla gorusturmek vs. bunlar siyasi bir hamle degil, ulkeyi felakete surukleyebilecek kliklerdir- yapmalari, girdikleri psikozu gösterir.

  kontrolu tamamen kaybettiler.

  bu secim "o secim"di arkadaslar.

  5 buyuksehirin tamamini kaybetmissin, anayasayi cignemis ve ysk'nin guvenilirligini ayaklar altina alip secim yeniketmissin, anketlerde ibre tamamen muktedir eliyle magdur edilmis imamoğlu lehine %65 ve ustune vuruyor ve anket yayinlatmiyorsun, istanbul elinden ikinci kez gidiyor ve sen zorla bu secimi kazanmaya calisiyorsun ya... o is yas babacim ya.

  her sey cok guzel olacak da sen sonrasini dusun. buyuksehirleri muhalefette olan bi ulkede, tek adam olsan ne olur, olmasan ne olur?

  tekrarlanacak secimden daha fazla konusuluyor erken genel secim. dolayisiyla bu is boyle gitmez, gitmeyecek de.
 • iki kutuplu bi siyasete doğru yol aldıran çalışmadır.
  bi tarafta chp, iyi parti, hdp, saadet.
  diğer tarafta akp, mhp, bbp, öcalan, çiller, mehmet ağar, doğu perinçek vs...
 • (bkz: 19 mayıs 2019 liderlerin birlik pozu)

  sırrı sakık’tan gelsin.