şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bildiğiniz gibi bi süredir meral akşener arkaplanda tutuluyor, medyada çok bahsi geçmiyor. muharrem ince ise gündeme oturmuş bulunmakta.

  hepimizin de akıl edebileceği gibi 2. turda muharrem ince'nin kazanma şansı yok. bunu akp de biliyor. bu yüzden muharrem inceyi spot ışığında tutuyorlar.

  gazı alan solcuların da muharrem ince'ye oy vermesiyle savaşımız başlamadan bitecek gibi duruyor.
 • (bkz: #76954709)
 • muharrem ince'nin başarılı olduğu gerçeğini de atlamamak lazım. konu liderler fox'ta programı ise akşener de buraya konuk olacak ve spotta yerini bulacak.

  ama tabi ki dediğine katılıyorum. ama ne diyeyim, insan soruyor kendine, acaba ince ikinci tura kalır mı, kalırsa kazanır mı. yani adam fena değil. ağzı laf yapıyor.

  bir de farkettiğim sol ve kürt konularını çok önde tutuyor. bence bu da bir taktik. sol ve kürtleri ince toplayıp, sağ ve aşırı milliyetçi oyları akşener alacak şekilde bir strateji de olabilir.

  muhalefet bu sefer bazı şeyleri gerçekten doğru yapıyor. yolları açık olsun.
 • muharrem ince'nin spotta kalmasını akp ye bağlayan yazar beyanatı.

  ben facebook yan takip ediyorum mitinglerini. a haber de yayına çıkıyormuş gibi ilginç yorumlar yapılıyor.

  edit : hangisi ikinci tura kalırsa kalsın oyum ona olacak.
 • bugünkü hdp açıklamasına ters düşen varsayımdır. malesef spota düşecek olan meral abladır çünkü hdp li olan pervinciğim meraliciğimin hiç bir kürt oyu alamayacağını söylemiştir.
  bu durumda ben olsam muarrem dayıya değil meralciğime yol veririm ilk turda ikinci turda ise muhtemelen hdp seçmenleri boykot edip sandığa gitmeyecekleri için mevcut cumhurumuz yüzde altmış gibi bir oy alarak tekrardan galibiyetini hebele hübele eyleyecektir.
 • sebebini anlamak için aynştayn olmaya gerek yok. var mı yok mu diye zaten tartışmıyorum bile.