şükela:  tümü | bugün
 • dikkat ettinizse akp son zamanlarda sürekli saçma sapan adımlar atıp, tepeden gelen talimatlarla bunları düzeltmeye çalışıyor.

  motorlu taşıtlar vergisine önce %40 zam yapıp sonra yasal en üst seviye %25'e çekmek

  gelir vergisi dilimini %30'a çıkarıp tekrar %27'ye düşürmek

  cam filmlerine serbest - yasak - serbest demek (bu esnada ceza yiyenler, ceza yememek için sökenler cabası).

  sadece bir gece eylem yapan madencilere boyun eğip özelleştirmeyi iptal etmek.

  15 yıldır burnundan kıl aldırmayan, hiç bir şeyi istişare etmeyen akp için çok acayip işler bunlar. halkı dinliyor diyemem, halkı dinleyen adam en baştan doğru olanı yapar. bu yapılan sokup çıkartmak.

  ilk fikrim önce kötüyü gösterip sonra iyiyi göstererek rte'yi yüceltmek istedikleriydi ama şu an rte'de kurtarıcıdan çok nabız düşürücü rolünde.

  benim düşüncem akp halkın tepkisinden korkuyor. veriler kötü, ilerisi daha zor olacak ve kimsenin tepkisini çekecek cesaretleri kalmadı. partide kafası çalışan kadro da kalmadı, kafası çalışanlar biat etmediği için sadece rte'ye boyun eğen beceriksiz bir kadro var ellerinde. akp'de şu an vekillerin medya açıklaması yapması vs dahi yasak. bir 20 kişinin konuşma izni var.

  işin özeti 1 şahin 1000 güvercinle ülke yönetmeye çalışıyorlar. sürekli yanlış iş yapıyorlar. 80.000.000'luk ülkede bir kişi her işi takip edemez, her şeye karar veremez.

  zaten veremiyor. insan kendi şahlandırdığı betonlaşmadan şikayet eder mi? kendi getirdiği teog'a "bu nasıl sistem" der mi? diyor. daha da çok diyecek.

  devir kötü arkadaşlar, kollayın.
 • henüz düzeltme tarafını göremediğimiz politika...
 • "önce yanlış yap, sonra yanılmışız de" ve/veya "önce yanlış yap, sonra kandırıldık de" şeklinde politikadır.

  düzeltme ifadesinin kullanımı pek yerinde değil.
 • 'düzelt' mi?

  'önce bombok et, sonra daha az acı veren ama yine boktan bir çözümle geçiştir, bir de üstüne halkı koruyormuş gibi yap politikası' daha uygun gibi geldi bana...

  edit: muz cumhuriyeti'nde siyaset yapan a.k.partisi'nden bahsediyorum.
 • birini hata yapmaz, biz hata yapınca düzelten ulu lider olarak göstermek için yapılan iş.
 • iyi polis - kötü polis politikasının sonucudur. kendi kendilerine sorun çıkartıyorlar, sonra rte bunu çözüyor. ne oldu? rte sorun çözen, halkını düşünen bir lider.
 • akp'nin artık saçmalamaya başladığını göstermektedir.

  sürekli bakanların değiştiği bir ülkede ülkeyi yönetmek yerine; avrupa'ya laf yetiştirmek, türkiye dışında bütün ülkelerin iç işlerine karışmak, saat dilimi-cam filmi-kürtaj-imamlara evlendirme izni-3 çocuk gibi saçmalıklara kafa yormak, üretimi bitirip tüketime yönlendirmek, gazoz gibi boktan şeylere ötv getirmek, vergi dilimlerini çoğaltmak gibi şeylere kafa yorarsanız ülke ileri değil geri gitmeye mahkumdur.

  koskoca mezopotamya'da samanı, eti, sütü, peyniri, pirinci, unu hatta mayayı bile ithal eder olduk. sonra gelmiş büyüyen bir türkiye hede hödö....
  hadi yürüyün gidin işinize!
 • 2019' a kadar böyle idare edeceğiz artık.
  "ak partimiz 'bile' hata yapar; reis düzeltir."
  başkanlık seçimini erdoğan ve partisi, istedikleri sonuçlarla atlattıklarında, o noktadan sonra halktan çatlak ses gelse bile şu anda örneklerini gördüğümüz benzeri birtakım icraatların değiştirileceğini zannetmiyorum.
 • ölümü gösterip sıtmaya razı etme politikası diyeceğim ama diyemiyorum. uzun zamandan beri şu gerçeği kanıksamış durumdayız, “akp’nin herhangi bir şeyi doğru yapabilme ihtimali dahi yoktur”. verili durumdan hareket ettiğimizde karşımıza böyle bir sonuç çıkmakta.
  dış politika iflasından tutunda, dış ilişkilerde külliyen çuvallama. eğitim sistemi deseniz üzerinde tartışma dahi yapılmayacak kadar feci bir noktaya geldi. tek kelime ile rezalet. sağlık sistemi ha keza. ekonomi lağıma bulanmış durumda. yolsuzluk, hırsızlık, ahlâksızlık dizboyu.
  herhangi bir sıradan insanı getirin, al şu memleketin içine ediver diye her türden yetkiyle donat, bundan daha betbeter edemez.
  memleket o kadar boka bezenmiş halde ki memleketin boka bezenmesinin baş müsebbibi olan hafız, sanki bütün bu olan bitenden kendisi sorumlu değil miş gibi konuşmalar yapmıyor mu, insan dinden imandan çıkıyor. bu nasıl bir ahlâktır anlayan varsa beri gelsin.
  dikkat ediniz, hafız 2019’a kadar nedamet getirmekle meşgul olacak. memleket şehirlerini son 25 yıldır sanki kendileri yönetmemiş gibi, betonlaşmayı eleştiriyor. memleketin onca aydını, yazarı, çizeri, kent planlamacılar bu hadiseye dikkat çekmeye çalışırken, “bunlar memleketin gelişmesini istemeyenlerdir” diye hedef gösteren kendisi değilmiş gibi davranmıyor mu, insanın şaşkınlıktan küçük dilini yutası geliyor.