şükela:  tümü | bugün
  • pkk nin görülür tehlikesine karşın akp nin gizleden gizliye yürütmekte olduğu planların ışığında netlik kazanacak olan, pkk nin genel geçer güvenlik tehlikesi oluşturmasına karşın akp nin kalıcı bir biçimde zamana yaymış olduğu ve insanların yaşam biçimlerini ve de cumhuriyetin değerlerini hedef alması karşısında asıl tehdidin nereden geldiğini ortaya koyan yargıdır.

pkk güvenlik açısından tehlike oluşturmaktadır. er ya da geç bir biçimde buna çözüm bulunabilir. akp ise; geleceğe dönük ve türkiye cumhuriyeti nin temel yapısı ile halkın yaşam biçimini hedef almaktadır.

görüldüğü üzere birisi kısa vadeli ve sınırlı ama diğeri uzun vadeli ama geneli hedefleyen bir eylemlilik içindedir.

pkk en azından ben buyum, bunu istiyorum diyor. siz de karşı önleminizi bu doğrultuda alıp istediğini vermeyebilirsiniz.

akp ise; ben buyum diyor yalan söylüyor. bunu istiyorum diyor yine yalan söylüyor. bu bağlamda nasıl tedbir alacağınız meçhul.

demokrasi var seçim var diyebilirsiniz ama o vakitte eğitimsiz bir halk gerçeği var. akp den kurtulmak bu yüzyılda hayal gibi bir şey korkum odur ki.