şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tahminimce gerçekleşcek durumdur. zaten seçime 1 aydan az bir süre kalmasına rağmen erdoğan geçen seçimlerdeki kadar çok miting yapmıyor.

  peki akp seçimi neden kaybedecek ? biliyorsunuz herkesin tahmini doların seçimden sonra 5 tl ve üstü olacağı çok büyük bir ekonomik kriz çıkacağı yönünde.

  yani 24 haziranda seçimi kazanan kucağında ekonomik kriz bulacak hem 94,2001,2008 krizleri gibi değil türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizi.

  ve erdoğan seçimi kaybedecek iktidara kim gelirse gelsin ekonomi 1 yıl içinde patlayacak ve muhalefet partisi olan akp ve yandaş medya her yerde akp gitti ekonomi bitti tarzı söylemler başlatacak. yapılacak erken seçimde akp bir daha gitmemek üzere %60 oy alarak seçilecek.
 • bir teoridir. eğer doğruysa da hesaplanmayan bir şey var akp tarafından. akp'nin iktidarı bir kez bile mevcut muhalefete kaybetmesi demek zamanında pkk ile masa başına oturmuş, fetö'ye yurduna dön hocaefendi hazretleri demiş, yolsuzluğa bulaşmış ve tüm ailesini zengin etmiş olan tüm politikacıların yargılanması anlamına gelecek.
 • normal bir ülke için mümkünken, akp iktidarı için mümkün değildir.

  anayasa bu kadar çiğnenmişken, bu kadar yolsuzluk varken gücü kaybetmeyi göze alamazsınız.

  davalar ard arda patlar, ülke olarak ne olduğumuzu şaşırırız.
 • başkanlık makamına verilen güç ve yetkiler varken ve ohal devam ederken seçimi kaybedip, çıkan ekonomik krizin (geçmişteki) sorumlusu olarak hesap verme riskini kimse göze alamaz.
 • akp gitsin, yaptıkları israfı engelleyerek bile ülkeyi kurtarırız.

  krizin %50 sebebi hükümetin gereksiz harcamaları. adamlar itibarda tasarruf olmaz deyip, harıl harıl para yiyor ve stokluyorlar. örtülü ödeneği falan bi araştırın. burada da mevzu bahis olmuştu gecen hafta. hortumun ucunu ceplerine bağlayıp, vanayı sonuna kadar açmışlar. bu vana kapansa dolar da düşer, kriz mriz de kalmaz. çünkü bahsettiğim paralar gerçekten de ufak meblağlar değil. bildiğin ülke ekonomisini ayağa kaldıracak tutarlardır.
 • bence olabilecek en kötü senaryodur.
 • yeni bir recep gelecek ara dönem lazım. ara dönemde ecevtli günlere geri döneceğiz yeni recep le düzlecek
 • mümkün değildir. çünkü başkanlık ve ohal var iken mevcut hükümet bu yetkileri başkasına vermek istemez. bu yetkiler yeni bir hükümetin eline geçer ise ilk olarak ellerinde ki medya gücünü kaybederler. mahkemelerde hesap verme ve çarşaf çarşaf yolsuzluklar ortaya çıkar. o yüzden bir laf var. bir insan koltuktan kalkmak istemiyor ise o koltuğu kirletmiştir.
 • gitgide inanmaya başladığım teoridir. rte salmış durumda resmen. göz göre göre gidiyorlar. eskiden olsa yer yerinden oynardı böyle bir durumda. başa geçecek kim olursa olsun ki ince gibi gözüküyor, ekonomi bombası kucağında patlamış olacak. inanılmaz sert ve dört bir taraftan hücum edilen önceden planlanmış bir muhalefetle karşılaşacak. sonunda da maalesef muhtemel bir erken seçimle gücüne güç katmış bir rte-akp göreceğiz. korkunç bir teori! umarım yanılırım.
 • son günlerde çok sık dillendirilen iddia. bu kasıtlı bir uğraş olabilir fakat seçimi kaybetmek bir kurtuluş değildir.
  başa geçen ince yada akşener hangisi olursa olsun halka, bu durumun akp döneminin suçu olduğu ve 10, 15 sene yaşayacakları sıkıntının sorumlusu zihinleri bir daha seçmemeleri gereği iyi anlatılmalıdır.

  iyi bir propaganda ile islamın gelecekte tekrar siyaset ve para amaçlı sömürülmesinin önüne geçilebilir.