şükela:  tümü | bugün
 • son günlerde ayyuka çıkmamıştır.

  30 yıldır zihinlerinde olmasına rağmen 2002'de iktidara geldiklerinde ayyuka çıkmıştır.
 • (bkz: laik atak)
 • hiç bir işe yaramadığı gibi atatürk'ü iyice gönüllere yerleştiren bir çabadır.

  ayrıca laik atak deyimini bulacak kadar zeki arkadaşların kreşten çıkar çıkmaz sözlüğe yazar olmaları da ayrıca bir takdir konusudur!
 • akp nin sistematik olarak silinmesi ile sonuçlanacak eylemler topluluğu.
 • sadece atatürk mü! tüm demokrasi kırıntısını silme amaçlıdır, senin benim kafamdakileri silemezler ancak gelecek nesilleri birer moron haline getirmek için canla başla uğraşıyorlar, yani gelecekte ülke tamamen ele geçirilince sen ben tarihin fosilleri olacağız, ölüp gittikten sonra da modernlik, demokrasi, atatürkçülük vs. bu ülkenin her önemli değeri geride kalmış unutulmuş olacak .
 • atatürk'ün sistematik olarak birçok şeyi silme çabasının aynısıdır.

  doğruluğu yanlışlığı bir kenara; fakat arada ezilenler olarak ancak "yiyin birbirinizi" denilebilecek bir durumdur.
 • atatürk'ün sistematik olarak birçok şeyi silme çabasının aynısıdır diye tespit sicanlari ortaya cikaran cabalama hareketi. ananizi sikti orospu cocuklari.

  ataturk orospu cocuklarini silmeye calistigi icin, simdi ortamin kendilerine kaldigi orospu cocuklari tabii ki onu sistematik olarak silmeye calisacaklar. dogrulugunu yanlisligi bir kenara, cok feci sikmis anlarini ataturk bu orospu cocuklarinin.
 • bir şekilde akp'nin böyle bir çabası olmadığını biliyorum, ne şekilde ne zaman gibi bir soru da duymak istemem. akp geçmiş 70 80 yıl için takdir edilebilecek bir performans sergiliyor ve atatürk döneminden sonra daha başarılı bir iktidar partisi olmamıştır. ismet paşa zamanından daha iyi bir siyasi oluşum oldukarını söylesek yalan olmaz. beğenilmeyen ve çok eleştiri edilen bir çok yapıta imza atmış olabilirler ancak siyaset konusunda gerçekten iyiler. atatürk'ü tarihten silmesi söz konusu olamaz. türkiye'den silinse yabancı ülkelerdeki bu bilinci silemezler. bunun farkına vardıkları zaman daha bu parti kurulmamıştı bile. eğer varsa bile beyhude çabadır. atatürk'ü silseler osmanlı düşmanı bir kesim desek çok doğru olmaz ancak sevmeyen kesim desek bir nebze gözünüzde beliren bir kesim olacaktır, atatürkten bahsedilmekten vazgeçilse türlü türlü kapitülasyonlar ve imtiyazlar veren sultan süleyman taraftarı olmak istemiyorlar belki ancak fatih'i yok sayamayacak kadar sahipleneceklerdir. belki onu bile sahiplenmek istemezler ancak ms.1071'den önce anadolu'ya akın eden aktürkleri bizans esaretinden kurtaran bir sultan alparslan var. ırk ve millet olarak kendisine rakip olarak bir bush ya da bir obama değil de geçmişteki kendi hükümdar ve hükümranlarını gören bir siyasi oluşum bu millet için kabul görecektir. bu böyle biline!