şükela:  tümü | bugün
  • ya bedelli askerlikteki 21 gün saçmalığı ya da doların fırlaması olabilecek olay.

dolar 10 lira da olsa biz bu yoldan dönmeyiz diyenlere bakmayın yiyecek iki kap yemek bulamayınca 2005 şampiyonlar ligi finalindeki liverpool gibi dönerler.

hele ki bedelli askerlikte 21 gün olayı akp'nin şu ana kadar kendi destekçilerinden bile tepki gördüğü yegane olaydı. bunlar akp'nin sonunu getirmese bile yerel seçimde oylarını çok ciddi şekilde düşürecektir.
  • o sonun demokratik veya barışçıl yolla gelme olasılığı kalmadı. diğer olasılıkları düşünmek bile istemem ama o tren çoktan kaçtı. seçim günü sokaklara çıkan akp tayfasının neler yapabileceğini açık ve net gördük.

bu millet bu sefaleti hak ediyor mu? evet ediyor.
  • doların değil ekmeğin 5 tl olması
  • inanmam. 23 yaşındayım öncesini hatırlamıyorum.
    neye inanmazsam bitti. bakalım nolacak.

face bitmez dedim bitmiş yeni öğreniyorum. garip hayat.
  • tayyip erdoğan'ın siyasetten çekilmesi. bu insanlar bir ideolojiye ya da bir siyasi partiye oy vermiyor. tayyip erdoğan bugüne kadar çevresinde sivrilebilecek herkesi bir şekilde sindirerek bu noktaya geldi. kendisini yenilmez olarak tanıttı. insanlar bu adamın karizmasının ardından gidiyor.

tayyip erdoğan ölünce ya da siyaset yapamaz hale gelince siyasal islam oyları yeniden yüzde 20'lere düşecek. belki akp döneminde o oylar yüzde 30'a kadar çıkmıştır ama gerisi tayyip erdoğanın siyaset sahnesinden çekilmesiyle başka partilere dağılacaktır.
  • millet yiyecek iki kap bulamayınca biz ne yiyeceğiz ben de onu merak ediyorum.

sanırsın kriz akpli chpli ayırt ediyor.
  • bedelli askerlikmis. hauhauhsdauhds. ulan bedelli askerlik turkiye'de bir tek eksi sozluk'un gundeminde. yok 6 milyon kisiyi ilgilendiriyormus yok herkesin ailesi de varmis 24 milyon oy edermis. google'a eksi sozluk yazinca suggestionlarda ilk bedelli askerlik cikiyor. birakin artik fanusun icinde yasamayi ya. akp dedigin olusum 25 milyon oy aliyor, gecen bedelliden yararlanan kisi 200 bin. birakin bu 5-6 milyon palavralarini ya. daha 1 ay once siz akp'ye oylarini satmadiniz mi zaten? gelecek secimde de bedelliyi cikardi diye verirsiniz iste. ortamlarda muhaliflik oynayinca size inandigimizi mi saniyorsunuz?
  • dolar fiyatı veya askerlik mevzuları küçük kitlelerde tepki yaratabilirler ama son getirecek şeyler değil.

bence tayyip erdoğan'ın vefatı sonrası ortaya çıkacak olan koltuk kavgası akp'nin çeşitli gruplara ve partilere bölünmesine, anap veya dyp benzeri azalarak bitmesi sonucuna götürecektir. "tayyip erdoğan'ın vefatı" diyorum özellikle çünkü siyaseti bırakması partiyi bu tarz bölünmelere karşı birarada tutamayacağı anlamına gelmiyor.
  • devasa boyutta bir göktaşı gelir ülkeye çarpar, ondan sonra akp gider. çünkü zaten ortada ülke falan kalmayacaktır