şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çomarlar için merak ettiğim konudur. bu kesim hak, hukuk, adalet, özgürlük, insanca yaşama gibi manevi çöküşleri önemsemediği için (adı üstünde bencil çomar) maddiyat içeren çöküşlerden ne zaman oy verdikleri kişi ve zümreyi sorumlu tutacaklar acaba diye insana düşündürtmektedir.

askeriyenin (ordusunun) bitirilmesini, vatanının peşkeş çekilmesini, devlete ait kurumlarının, limanlarının, fabrikalarının satılmasını, bayrağının itibarının dış politikada beceriksizlik sonucu ayaklar altına alınmasını, özel haricinde doğru dürüst eğitim ve sağlık hizmetleri alınamamasını, parasının değerinin bitirilmesini vs. de önemsemiyor.

sadece kendi cebini düşündüğü için vatan, millet, dini inançları da yalan. çıkarı için satmayacağı değeri yok.

e o halde tek kalan kendi cebi. kendi cebi de yanınca chp, hdp, papaz, fetö, dış güçler vs. gibi yaratılan ama var olmayan, etkisi olmayan düşmanları suçluyor. onları güdenler hangi düşmanı önlerine koyarsa suçlu o.

acaba ne zaman, ne için akp'yi ve liderlerini suçlayacaklar?

galiba sorunun cevabı boş küme.

not: eğitim ve sağlığın bitmediğini düşünen varsa şöyle izah edeyim. halkın her kesiminden, fakir çocukların bile iyi eğitim alma şansına sahip olduğu devlet okullarını bitirdiler. artık paran varsa çocuğun doğru dürüst eğitim alabilir. özel okula göndereceksin. sağlık konusunda aylarca sıra gelmiyor bu ülkenin vatandaşlarına. suriyelerinden hiç sıra gelmez artık. paran varsa sıra beklemeden istediğin hizmeti özel hastanelerden alabilirsin. ayrıca doktor ve öğretmen gibi mesleklerin itibarının bitirilmesi de en büyük çöküşlerin başındadır.