şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son dönemde özellikle twitter üzerinde gözlemlediğim durum.

  cumhurbaşkanının, hiçbir bakanın veya bir başka ak partili yöneticinin twitter hesabını takip etmiyorum. ancak twitter'ı istisnasız her açtığımda mutlaka bu hesaplardan paylaşılmış ve çoğunlukla da erdoğan güzellemesi içeren tweetlerle karşılaşıyorum. zaman tünelim resmen hükümetin resmi yayın organına dönüşmüş vaziyette:

  1
  2
  3
  4

  erdoğan da dün yaptığı açıklamada “şahsımın twitter’da takipçi sayısı 13 buçuk milyonu geçti. dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. görüntülenme sayımız 12 milyonu geçti” demiş ve partisinin dijital ortamda yürüttüğü propaganda faaliyetlerine ağırlık vereceğini belirtmişti: haber

  tahminim o ki trump'ın 2016 başkanlık seçimlerinde uyguladığı yöntemin bir benzeri bu seçim sürecinde de uygulanmak isteniyor.
 • adam açık açık söyledi zaten. afiş bayrak filama kullanmayacağız. bunlar artık çağ dışı diye. geriye konvansiyonel medya ve yeni medya kalıyor. konvansiyonel medya zaten ellerinde. sosyal medyanın gücü de ortada. bu gücün farkına da vardıklarına göre bu güçten aktif olarak faydalanacaklar.