şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst düzey bir saadet partili yönetici abimizin aktardığına göre; akp, 40 vekil+2 bakan ve 2 milyar dolarlık devlet ihalesi karşılığında ittifaka katılma teklifine, milli ve yerli sp yönetim kurulunun kesin "hayır" deyip, onurlu bir hareket gösterdiği durum.

  not: abimiz, ittifak toplantısında bu onursuz teklife sesli şekilde tepki göstermiş. söz akp'de.
 • siyaset böyle bir şey değil. eğer bu haber doğruysa bile, saadet partisi yanlış yapmış derim. erbakan hocanın yolunda giden bir partiden, hele ki karamollaoğlu liderliğindeki bir partiden hiç beklenmeyen hareket olur.

  erbakan her daim siyasi çıkarları pek çok değerin önünde tutmuştur. allah'ı var türkiye için kendine edilen yüzlerce hakareti sineye çekmiştir. sonuçta 28 şubat denen bir hainlik yapıldı kendisine karşı.

  yine de çıkarları uğruna, işim olsun da kim ne derse desin diyerek hareket ettiği çoktur. mesela anayol hükümeti zamanında çiller hakkındaki yolsuzluk sebebiyle talep ettiği soruşturmaları, dyp'yi kendi saflarına çekip refahyol hükümetini kurunca geri çekmiştir. burada siyasi çıkarlarını yolsuzlukların üzerine gitmek gibi türkiye'ye hizmet edecek bir görevden önde tutabilmiştir. bunu şimdi de onun izinden giden karamollaoğlu yapabilir. sonuçta kendisi sivas belediye başkanı iken, topluluğun malum olayı yapmak için toplandığı esnada, onlara gazanız mübarek olsun diyebilmiş biri. rüzgar nereye eserse oraya yani.

  dediğim gibi haber doğru mu bilemem ancak siyasette, hele ki başkanlık rejiminde bu iddialar olacaktır. bunların gerçek olduğu da görülebilir. bu tipte birleşmeler başkanlık rejimi için normaldir.
 • türkiye'nin daha da kutuplaşmaması için matematiksel olarak küçük ama siyaseten büyük bir olay.