• turizm bölgesinde çalışıyorum, birebir gördüklerimi yazayım. öncelikle, büyükşehir belediyesi akp'nin ve benim olduğum cadde büyükşehire bağlı.

beldede mayıs ayında yol yapımı başladı, hala sürüyor. yani esnafın, otellerin en çok iş yapacağı zamanda allahın belası belediye her yeri kazdı ve 1 ay sürer dedikleri çalışmalar 3 ay sürdü. hala yollarda kırıklar dökükler, yol kenarında molozlar var.

akşamları yol aydınlatmaları çalışmıyor. yani, bildiğimiz sokak lambaları yanmıyor burada, dükkan ışıkları olmazsa zifiri karanlık her yer.. akşam belli bir saatten sonra değil turist yerli halk bile sokağa çıkmakta tereddüt ediyor. allah senden razı olsun clk, sadece vatandaşın değil turistinde amına koyuyorsunuz gerçekten. bu global çalışmanız alkışı hakediyor bence.

sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor. tamam bir çok yerde, otelde jeneratör var ama iş yeri olan benim gibi vatandaşların elektronik cihazlarının kullanım ömrü ayvayı yemiş durumda. bu konuda sadece vatandaşa halleniyor clk.

güvenlik yok. ne caddelerde, ne sahilde hiç bir şekilde insanların kendilerini güvende hissedeceği bir önlem yok. hatta otellerde bile yok. geçen bir turist geldi, odasından 300 doları çalınmış, jandarma çağırmışlar, otel yönetimi turisti suçlamış, parasını iyi saklasaydı diye.( bazı turistler bu yöntemle otel yönetiminden para koparmaya da çalışıyor fakat bahsettiğim kişi yıllardır buraya gelen ve öyle bir şeye tenezzül etmeyecek birisiydi)

her yer suriyeli. tamam işin insani boyutundan bakarsak üzülüyoruz ama sayın at kafalı devlet yetkilileri bu kadar insanı ülkenin içine nasıl böyle homojen yaydınız bir deyiverin hele. bugün savaş olsa ve mülteci olsam, beni yunanistan'dan içeri sokmazlar. sınırda bir bölge belirlerler it gibi yaşatırlar, değil üremeyi düşünmek yaşadığıma şükrettirirler beni. bizim mülteciler ise yarış halinde kimin daha çok çocuğu olacak diye.

sonuç olarak, bilerek ve istenerek turizm sektörü dibe doğru itiliyor. neyin karşılığında bu yapılıyor bilemem ama bu sektörden milyonlarca insan ekmek yiyor, yazıktır, günahtır.
    ben zaten borcu harcı bitirip, 3-5 seney ziktirolup gideceğim bu diyarlardan ama buralara muhtaç olan insanlar var onların sonu pek iyi olmayacak.
  • yanlış tespittir.

aksine turizm daha çok gelişti!
    bakınız araplara; ne güzel her yerdeler.
    alışveriş yapıyorlar, ev alıyorlar, iş kuruyorlar, geziyorlar, tozuyorlar, hatta adalara bile gidiyorlar.
    bundan iyi turizm mi olur amk!

hayatımda ilk kez pamukkale'ye gittim bir baktım her yerde araplar.
    yol sorayım dedim yol soracak türk bulamadım amk!
    kendi ülkemde turist gibi hissettim kendimi.
    en sonunda birini buldum. sağolsun çok yardımcı oldu arap kardeşim!
    çok iyi de türkçe konuşuyordu! dört kez gelmişler pamukkale'ye...

bunlar güzel şeyler.
    ülkemde yerli turist istemiyorum.
  • hak verdiğim önermedir. arap dışında gelen turist sayısı oldukça azaldı. afganistan'ın mükemmel sahilleri olan bir ülke olduğunu düşünün, gider misiniz ? avrupa çoktan bu yola girdi, ruslar da bu yola yavaş yavaş giriyor.
  • doğru başlık doğru bilgi
  • 11 yıldır didimdeyim, geçen sene ve özellikle bu sene didimde ingiliz kalmadı dahası yaz aylarında da kimse gelmiyor. iç turizm biraz ve gurbetçiler var.
hesabın var mı? giriş yap