şükela:  tümü | bugün
 • en başından beri olduğunu kabul etmemiz gereken politakadır.
  aradan geçen on sene küsura rağmen, dini açıdan hiç bir bilgi üretilmedi, yorumlanmadı, insan hayatının derinlemesine hiç bir sosyal bağı, islamiyet anlayışı içerisinde birbirine bağlanmadı. dini terimler yanlış zamanda, yanlış yerde kullanıldı. namazında niyazında olarak tvlerde boy gösterenler, riyakar, hırsız ve çeşitli ahlaksızlıklar yapılırken ortaya çıktı. ve zaman ilerledikçe samimiyeti ve vicdanımızı yitirdik, ahlaksızlık en büyük imanımız olarak bizleri göründü. ibn i rüşd/gazali tartışmasını bir türlü başlatamadık, tevazuyu unuttuk, gösterişe başladık. güdülmeye elbette ki muhtaçtık. internet, tv, daha ne olsun ki? yeter bize. farabi, ibn haldun, ibn sina, ibn arabi, firdevsi, yunus emre vs vs okumaya ne gerek vardı? işte israil, işte abd lanet olsun. yasasın filistin, yasasın din kardeşlerimiz.
  ve tvlerle büyüdük, güya islamı görerek, bilerek. ve sayelerinde hepimiz ateist, deist olduk. elbette suçu bir başkasına atmak erdemsizlik. suç bizde. ama insancıl, bir günü bir gününü bilgi açısından tutmayan, ibadetini bizim gözümüzün içine sokmadan, hınçlı olmayan, ayrıştırıcı olmayan, nefretle bakmayıp, islamın özü olan aşk ile insana,doğaya ve dünyaya bakan birileri olsaydı, böyle mi olurduk?
 • bu ülkede din tüccarları yüzünden dinden soğutulmuş milyonlarca insan var.
  halk dindarlaşmıyor. dinsizleşiyor. görmüyor değiller, göstermek istemiyorlar.

  para tatlı çünkü.
  allah sizin belanızı versin.
  allah sizi inşallah helak etsin.
 • bizzat benim örneği olduğum dinsizleştirme. akp sayesinde allah kitap din iman hepsinin yalan olduğundan emin oldum. rant, çıkar, hak yemek, cukkayı doldurmak, torpil, adam kayırma, cemaatçilik gerçekmiş. bir bakın çevrenize hiç allahtan korkan kuldan utanan var mı?
 • kesinlikle son derece doğru bir tespit.
  bir müslümanda olmayacak herşeyin onlarda olması ve ısrarla onların müslümanların lideri olduğunu savunmaları insanları dinden çıkarmıştır .
 • konuda yorum yapamadigim icin sevgili arap yalayici dinci kardeslerimi bekledigim baslik.

  ama bilgim olmadan fikrimi yazayim ki, ne kadar buyuk bir arap yalakasi oldugum ortaya ciksin. sizler munafiksiniz, musriksiniz. benim dinime saygi gostermiyorsunuz :/
 • kesinlikle doğru tespit.
 • ak partiye mensup aşağılık insanları gördükçe, eleştirecek diye milyonlarca insanı ötekileştiren insanları gördükçe, bu gerçeği bir kere daha net bir şekilde görüyorum.