şükela:  tümü | bugün
 • kendisini güç yapan tüm dinamikleri tüketince, o "güç" çöküşe geçer. misal, rte'nin birden atatürkçü kesilmesi ve mhp'yi yedeğe almak için perde arkasında rüşvet vermesi... yapılan referandumu hile hurda olmasa kazanamayacağını gören rte, yanına yedek lastiğini alıp ve bir takım anlamsız hareketlerle oyları konsolide etme çabasında... ki bu bana son çırpınışları gibi görünüyor. seçimler, bu arada, 2019'da değil, bu yıl temmuz ayında olacaktır, zira her geçen gün eriyen oylarını mhp oyları ile dengelemek çabasına girmişlerdir. velhasıl, güzel günler göreceğiz. az kaldı...
 • biterken bile "yol" ifadesi geçiyor aq.
 • gerçek değil hayaldir. cidden böyle şeylere inanıyor musunuz? 2018-2002 kaç sene ediyor, ben hesaplayamadım. sizde bu kafa ile bir o kadar daha kazanırlar. adamlar sizden daha çalışkan daha üretken. hayal dünyasında debelenmek yerine bu kanaldan yenmeyi deneseniz.
 • gerçek ya da yalan çok da önemli değil. akp’nin ya da herhangi bir iktidarın iktidarı kaybetmesine sebep olacak en “soft” etken ekonomik sıkıntılardır.

  akp yolun sonuna yaptığı siyasetle gelmeyecek. 15 yıldır olmasa da, son 8 yılda bu iyice anlaşıldı. ortaya attığı her savın yalan olmasına rağmen geniş kitlelerce desteklenen bir partiden söz ediyoruz.

  en azılı fanatikler bile cepleri boşaldıklarında, eve ekmek götüremediklerinde vb. ağır sempatizanı oldukları partileri terk etmişlerdir. akp’nin sonu ancak tam manasıyla ekonomik bir çöküş olduğunda gelebilir.
 • 15 yildir ayni terane; tipki bizim her sezon bu sefer yenecez su feneri kadikoy'de diye bekleyip husrana ugramamiz gibi harbi niye yenilmorsunuz lan siz, ebedi dost degil miyiz ayip be.
  (bkz: anlat anlat heyecanli oluyor)
 • bu dediğin avrupa'da olsaydı emin ol çok haklı olurdun. nasıl iktidara geldiğini hatırlayanınız var mı bilmiyorum ama hocasının kayıp trilyon davası ve iett'nin 2 trilyonluk akbil vurgunu çok önemli.

  bakın şurada zorla ele geçirdikleri gazetenin arşivinden bir haber var.

  sabah, akşam, milliyet, takvim gibi gazetelerin haberlerine inanan saflar iyi okusun o linkteki haberi. ota boka inanıyorsan gerçeğede yer vereceksin hayatında.

  akp yolun sonunda gelmemiştir. realist olmanın temeli gerçeği kabul etmektir. kendisine rüyalarında yer veren insanlar yaşadığı müddetçe de bitmeyecek.

  5 senesi daha var. paylaşacak tek bir ağaç kalmayıncaya kadar böyle gidecek.