şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece akp'lilerin zihinlerinde yarattığı hayal ürünü bir seçmen... yani hayaller "akp'ye oy veren eğitimli sağlıklı genç insan", gerçekler "bildiğin çomar"...
 • yukarıda bir çomar resmen kendini kurban etmiş.

  halk ekmek kuyrukları ramazan ayında yine oluyor çomar o konuda değişen birşey yok. kaldı ki gençlerin bunu dert edip oy verdiğini de sanmıyorum. şimdi et kuyrukları var. hani bil istedim.

  benzin fiyatını petrol ülkesi olmadığımıza bağlamış garibim peki dünyanın en pahalı benzinini kullanmamızı neye bağlıyor bu dingil acaba?

  genç kızların tarladan bağdan bahçeden alınıp okutulmasını, erken yaşta evlenmelerin önüne geçilmesini, herkese eşit eğitimin tarımı ve hayvancılığı bitirme noktasına getirdiğini yazmış. yavrum bak bu böyle olmaz. bir kemik bu kadar kolay kazanılmıyor. ulan trollemenin bile bir sınırı vardır. bu ne amk...

  ülkenin "mecburi" savaş vermesini suriyenin iç işlerine karışan şahsa soracaksın çomarım. o "mecburiyeti" kardeşi esadla birlikte hazırladılar bize sağolsunlar... kol kanat gerdikleri de aynı "mecburiyetin" mamülü.

  bu çomarlar için hayat güzel. devran dönünce senden iyisi yok. güç onun eline geçince başlıyor havlamaya. hani küfür ediyorsunuz, aşağılıyorsunuz diye yalandan ağlıyorlar ama bir çomar kelimesi bu kadar mı yakışır kitleye. heriflere resmen para verip köpek takliti yapmaları isteniyor...
 • pragmatist/oportünist kişidir. ayrıca bonus olarak:

  (bkz: machiavelli)

  başka açıklaması yoktur.
 • ciddi anlamda var böyle bir insan. tanıyorum çünkü. size nedenini söylesem inanır mısınız bilmiyorum. babası koyu bir erdoğan karşıtı olmasına rağmen kendisi akp'lidir çünkü koskoca türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşından aldığı paralarla onun arabasının benzin parasını ödüyor. milletvekili falan değil arkadaşım yanlış anlaşılma olmasın. sadece akp ilçe teşkilatında ve arabasını seçim aracı diye kaydettirmiş yukarılardan izin alıp. isterse şehir değiştirsin arabayla benzin için tek kuruş atmayacak. sırf benzin mi? hayır. hiçbir vasfı olmamasına rağmen girdiği işler. kendisi de biliyor ki bu kadar vasıfsız biri hiçbir baltaya sap olamaz akp olmasa. bu tarz haysiyet yoksunları veriyor işte akp'ye. şimdi böyle birinin çevrende ne işi var diye sorarsanız aile dostumuzun evladı. veya başka bir şeyin evladı diycem de annesini sevdiğim için olmayacak.
 • (bkz: boş küme)
 • ekonomik zorluklar, benzin fiyatları, zamlar, ohal, ülkedeki özgürlük alanlarının oldukça kısıtlanması, suriyeli mültecilerin plansız, programsız şekilde ülkeye alınmaları, iktidar partisi yandaşı olmayan herkesin vatan haini, ülke düşmanı, terörist olarak yaftalanması gibi konularda neler düşündüğünü merak ettiğimdir.
 • bu başlığın altında şöyle bir cümle var:

  haydi kızlar okula propagandasıyla tarım ve hayvancılığı bitirmek

  abi siz kime neyi anlatmaya çalıştığınızın farkında mısınız?
 • yukarıda bir tane bulunmuş, hazır yakalamışken sayın bakanımızın

  “bu tecavüz değil, zorla yapmak değil, küçüğün de rızasıyla olan işler” açıklamasındaki “işler” hakkında ne düşünüyor?

  desteklediği partinin bu yukarıda geçen yasa için meclisi 1 hafta gece gündüz çalıştırması ve yumruklu kavgalar çıkarması hakkında ne düşünüyor?

  çocuğuna bu düşündüklerini hiç söyledi mi?
 • var mıda veya yok muda değilim. herkesin bir sebebi vardır, ben doğru bulmasam da. eğitim, özellikle bu ülkede eğitim, insanın kendini geliştirmesini sağlamasını bırak daha da dar bir şekilde dünyaya bakmasını bile sağlayabilir. ama burada da madde madde yazan arkadaşın en sonda belirttiği gibi, bu orta çağ kafasını asla ve asla yenemeyiz.

  benim kutsalım

  adam madde madde ekonomik sebepleri, özgürlükleri vb. şeyleri kendince açıklamış ve finalde konuyu kutsalına hakarete çevirmiş. ülkenin yönetilişini, ekonomik durumunu, eğitimini, aklını, özgürlüğünü, kutsalının daha arka planda tutan adama ülkenin geleceği ile ilgili ne anlatabilirsin ki?
 • ben bu memleketi anlamıyorum arkadaş. bir millet bu kadar mı karşıt fikre saygısız olur. bir insan eğitimli, genç ve sağlıklıysa akp'ye oy veremez dimi. aldığı oyun hepsi maddi çıkar dimi. diğer türlü gerizekalı olması lazım dimi bir insanın akp'ye oy verebilmesi için. çünkü siz oy vermiyorsunuz. e bi akıllı da siz olduğunuz için sizden farklı davranan ya üç kuruş menfaatin peşindedir ya da eğitimsiz, cahil salağın tekidir dimi.

  e bu düşünce ile chp'ye oy verenler inançsızdır düşüncesi ya da hdp'ye oy verenler terör destekçisidir düşüncesi çok mu farklı oluyor. arkadaş saçma sapan düşüncelerden vazgeçin artık. sizin partiniz dışındaki partilere oy veren insanlar da akıllı, eğitimli, vatansever insanlar. sizin içinizde ne kadar aptal varsa onlarda da o kadar var. kusura bakmayın ama inanın tek kafası çalışan insanlar sizler değilsiniz.

  bu yaklaşımda olanlar varsa nolur vazgeçsinler artık. sırf sizin iticiliğiniz yüzünden partilerinize kulak veremiyor insanlar. siz karşınızdaki insanları bu denli aşağılarken onlardan ne yüzle oy istiyorsunuz anlamıyorum.

  yapmayın, etmeyin. ben ortada bir seçmenim. saydığım üç partiye de oy vermiş bir insanım. sizin bu kibrinizi gördükçe sizinle aynı oyu vermek istemiyorum. siz kazanın istemiyorum. zaten bu tavırla da bir şey kazanamayacaksınız. umarım içinde bulunduğunuz siyasi örgütlerde çoğunluk değilsinizdir de azalarak biter bu zihniyet.

  lütfen empati yapmaya çalışın. bunu yaparken de karşınızdaki insanların da en az sizin kadar akıllı, sizin kadar vatansever olduklarını varsayın. aksi halde kibirli birer g.t gibi görünmeye devam edeceksiniz. kimseye derdinizi anlatamayacak, kimseden sempati göremeyeceksiniz. ancak böyle mecralarda birbirinizi oylayıp, birbirinizin gazını alacaksınız.