şükela:  tümü | bugün
  • ciddi anlamda merak ettiğim bir konudur. çalıştığım çevrelerde çok araştırdım ve araştırmaya da devam ediyorum. beyazyakalı diyebileceğimiz, belli bir eğitim seviyesinden geçmiş, iyi şirketlerde çalışan, sosyal bir çevresi olan herhangi bir insanın akp'ye oy verdiğine henüz şahit olamadım. kendilerini mi gizliyorlar bilmiyorum. bunda utanılacak, gizlenecek bir şey de yok aslında ama ofis ortamlarında neden hiç akp'li bulunmuyor ya da kendilerini mi göstermiyorlar anlamıyorum. siz görüyorsanız lütfen söyleyin.

edit 1: gelen yorumlardan anladığım kadarıyla eğitim konusunu düzeltmem gerekiyor. belli bir eğitim seviyesinden geçmiş insanlar derken sadece iyi bir üniversitede okumuş, iyi bir yerde master yapmış vs. kişilerden bahsetmiyorum. çünkü iyi biliyorum ki eğitim demek diploma almak demek değildir. kendini yetiştirmiş, yetiştirmeye ve öğrenmeye de devam eden, farklı yabancı diller bilen, farklı kültürleri araştıran, gezen, öğrenen, görmüş geçirmiş, iyi bir çevrede yetişmiş insanlardan bahsediyorum.

edit 2: hepimizden daha iyi bir eğitim aldığını ve hepimizden daha fazla kazandığını ve işleri bozulmasın diye de akp'ye oy verdiğini söyleyen bir arkadaşımız çıktı mesela. özgürce fikrini söyledi.
  • akp de çalışıyordur veya akp ona çalışıyordur, bence bu durumda asıl oy vermemesini garip karşılamak gerekirdi.
  • bende görmedim. devlet dairesi ofislerinde çok görüyorum gerçi.

hakikaten ilginç.
  • azdır.
  • bir çıkarı vardır, aksi takdirde böyle bir şeyin olması mümkün değildir.
  • "iyi eğitimli" değildir o. iyi eğitimli bile olsa ahlaken zayıftır.

(bkz: iyi eğitimli olsa duramazdı)(akp'nin ne içinde ne de dışında).
  • islamcıdır. ben daha hiç hem eğitimli hem de islamcı olmayan bir akapeli görmedim, yoktur.

en eğitimlisi ile bile tartışmaya girince 2 dakika sonra köy kahvesindeki rıfat ağa gibi konuşmaya başlıyor.
  • iyi eğitimli olan insan şu ülkede kimseye oy vermez. bu ülkede oy kullanan bariz bir şekilde aptaldır. bu ülkede insanlar partilere oy verip milletvekillerini parti başkanlarına seçtiriyor. yani milletvekillerini sen seçmiyorsun bir de üstüne oy kullanıyorsun. mal mısınız lan siz! sonra neden ülkede soygun var, terör var. ulan milletvekilleri seni iplemiyor tek derdi parti başkanına şirin görünüp devletten koparabildiği kadar koparmak, yani senin vergilerinden. iyi eğitimli mallar!...
  • gerçekte eğitimli olmayan insandır.

eğitim sosuna batırılmış cahiliyettir o. eğitimli bir insan düşünüp, yorumlayıp, analiz edip akp'ye oy vermez. veriyorsa bir çıkar söz konusudur. çıkarlar, gerçeklerin ve mantığın önüne geçmiştir.
  • saygımın sonsuz olduğu insandır.

en azından eleştirilere kendi penceresinden mantıklı cevaplar verebilme yetkinliğine sahiptir.

"amerika'nın oyunu", "dış mihraklar" çekilmiyor artık.