şükela:  tümü | bugün
  • akp de çalışıyordur veya akp ona çalışıyordur, bence bu durumda asıl oy vermemesini garip karşılamak gerekirdi.
  • oy verirse çıkar sağlayacak ya da oy vermezse zarar görecek insandır.
  • makam, çıkar, koltuk düşkünüdür. başka bir açıklaması yoktur.
  • ciddi anlamda merak ettiğim bir konudur. çalıştığım çevrelerde çok araştırdım ve araştırmaya da devam ediyorum. beyazyakalı diyebileceğimiz, belli bir eğitim seviyesinden geçmiş, iyi şirketlerde çalışan, sosyal bir çevresi olan herhangi bir insanın akp'ye oy verdiğine henüz şahit olamadım. kendilerini mi gizliyorlar bilmiyorum. bunda utanılacak, gizlenecek bir şey de yok aslında ama ofis ortamlarında neden hiç akp'li bulunmuyor ya da kendilerini mi göstermiyorlar anlamıyorum. siz görüyorsanız lütfen söyleyin.

edit 1: gelen yorumlardan anladığım kadarıyla eğitim konusunu düzeltmem gerekiyor. belli bir eğitim seviyesinden geçmiş insanlar derken sadece iyi bir üniversitede okumuş, iyi bir yerde master yapmış vs. kişilerden bahsetmiyorum. çünkü iyi biliyorum ki eğitim demek diploma almak demek değildir. kendini yetiştirmiş, yetiştirmeye ve öğrenmeye de devam eden, farklı yabancı diller bilen, farklı kültürleri araştıran, gezen, öğrenen, görmüş geçirmiş, iyi bir çevrede yetişmiş insanlardan bahsediyorum.

edit 2: hepimizden daha iyi bir eğitim aldığını ve hepimizden daha fazla kazandığını ve işleri bozulmasın diye de akp'ye oy verdiğini söyleyen bir arkadaşımız çıktı mesela. özgürce fikrini söyledi.
  • "iyi eğitimli" değildir o. iyi eğitimli bile olsa ahlaken zayıftır.

(bkz: iyi eğitimli olsa duramazdı)(akp'nin ne içinde ne de dışında).
  • entryleri okurken şu stanford'da mba yapan, 56 ülke görmüş zatın söyledikleri dikkatimi çekti. ifadelerinden tek katıldığım nokta birşeyleri çok önemsediğimiz, çoğumuzun hayatta sorumlulukları olduğu ve yapmamız gereken öncelikli şeyler olması. birşeyleri çok büyütüp, kutuplaştığımız, bunun da bizi mutsuz ettiği ve kimseye birşey kazandırmadığı ortada. ancak bu zatın entrisinin genelinde beyaz yakalıları aşağılayıp siz kimsiniz lan köpekler, yediğiniz yemeği, suyu bile ben veriyorum tarzındaki ifadeler işte bu zihniyetin ahlaksızlığını ortaya koymuş. demiş ya isteseydim bikaç sefer bu ülkeyle ilişkimi keser, giderdim ama vatan sevdalısı bir tüccar olduğum için gitmedim diyor. bende diyorum ki, affedersin ama yarrak gidersin. sen elin ülkesinde o kadar kolay para kazanamazsın, o kadar rahat vergi kaçıramazsın, mavi/beyaz yakalılarını it gibi çalıştırıp sırtlarından eşek yükü ile para kazanamazsın. şu 15 yılda belki de dolar bazında 20-30 kat büyüdün, bense bir beyaz yaka olarak tl bazında 10 senede anca 2 kat büyüdüm (dikkat edin tl bazında), büyüme dersek ona tabi. onun için geçiceksin vatan sevgisi hikayelerini. başka biri yazmış gene, demis ki bence iki sebebi var ya dindar bir aileden gelmiş olmak, ya da para diye. aynen öyle değil mi paragöz sayın stanford'dan mbalı 56 ülke görmüş zat?
  • iyi eğitimli olmak ile mezun olunan üniversitenin hiçbir ilgisi yoktur, bunu o saydığınız üniversitelerden mezun olmuş biri olarak söylüyorum.

bu ülkede akraba evliliği illa sakat doğuma neden olmaz diyen boğaziçili proflar, depremin sebebi çocuk evliliğinin yasaklanmasıdır diyen yıldız teknik hocaları var. burhan kuzuların istanbul hukukta ders verebildiği, davutoğlu'nun hayal ürünü politikalarının kült siyaset bilimi kitabı olabildiği bir ortamda ben okulumla tanımlamam kendimi, tanımlayanın da çapından şüphe ederim.

bunun yanında, nasıl bir etikete sahip olursanız olun, meclis kürsüsünde küçüğün rızası ile başlayan af tasarıları okuyan bir partiyi destekliyorsanız, modern dünyada yeriniz bellidir.
  • (bkz: eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır)

güzel dilimizde böyle bir atasözü var çok seviyorum.
  • olmaz mı dolu.

yüzde 85 chp çıkaran nişantaşı'nda takılırlar, yüzde 85 çıkaran beşiktaş kadıköy'de içerler;
    yüzde 80 küsurlerde chp çıkaran her yerde takılırlar, ama fatih'e bile gitmezler, kağıthane'den iğrenirler.

sorsan "cehape rerörerö"dür, "ak parti çalışıyordur".

ikiyüzlü parazitten başka bişi değildirler. böyle bi tane yakın arkadaşım vardı, yani henüz huyunu anlamamıştım gençken; şimdi kendisinden tiskiniyorum.
  • benimdir. boğaziçi elektronik mühendisliği 1.likle bitirdim. yüksek lisansı oxford, doktora harward, post doc mit mezunu. tayyip'e vermeyeceğim de kime vereceğim. dünya lideri bir kere ajsjsj

şaka şaka. ulan ne adamlar var. az eğitimli bir üniversite mezunu bile çıkarı olmadan akp'ye oy vermez. ya din çıkarı yüzünden verir ya da maddi çıkarı. eğitimli bir insan ülkenin çıkarı için kime oy vereceğini belki ama kime oy vermeyeceğini kesinlikle bilir.