şükela:  tümü | bugün
356 entry daha
  • iyi eğitim: (bkz: kartal imam hatip lisesi)
  • fetö sayesinde ösym'nin yaptigi sınavlarda soruları calarak bir yerlere gelmis sahtekarlardir.
  • bu gruptaki insanlar üç kısma ayrılıyor benim için.

1.grup en az iki kuşak ailesi milli görüş ekolü partileri desteklemiş refah partili olup devamını akp olarak görenler 28 şubatı travma olarak yiyenler dini inancını siyasete endekslemiş olanlar .bunlara tarikat ve cemaat bağlantılı kurumlarda yetişenleri ekleyebiliriz.

2.grup akp sayesinde eğitim kariyer imkanı bulanlar ayrıca zenginleşenler ve onların çocukları iyi okullarda okuma imkanları olmuştur.bunlara liberalleri de ekleyebiliriz.

3.grup belki ben de ikinci gruba dahil olurum akademide yer bulurum iş sahibi olurum kaygısıyla oy verenler.
  • muhtemelen iyi bir eğitim almamıştır, bir yerde büyük bir yanlışlık yapılmıştır.
  • 10 sene önce gayet normal olan bir durumdu. akp ileriyi temsil ediyordu o zamanlar. hala yapıyorsa öeh denebilir.
  • hiç boşuna uzun uzun yazıp açıklamaya gerek yok. bildiğin kişiliksizlik ya da çıkar söz konusu... veya başka 'normal' olmayan nedenleri olabilir. her neyse de asla masum bir insan değildir..çünkü okumuş olup zamanını hayatını bu gibi "boş" dünyevi şeylerle veya insanlarla doldurmuş olsada...... akp'ye oy vermeyecek (chp ye oy verecek) kadar asla "düşmez" okadarda değil yani!.

mantıkları böyle bir şey işte bu tür insanların.

(bkz: muhafazar erkeklerin seküler görünme çabası)
  • aslinda o kadar da eğitimli olmadığını gosterir.
  • muhtemelen bir ihale almak isteyen veya kariyer basamaklarını hızlı çıkmak isteyen insandır. akp'nin kendi yöneticileri bile eğitim seviyesi arttıkça aldığımız oy oranı düşüyor diyor.
  • insanların özgür iradelerine karışamayız.
    istedikleri yasal partiye oy verirler ve insanları rahatsız etmedikleri sürece kimseyi de ilgilendirmez.

başlık tanımına gelince; çevremden gördüğüm kadarı ile bir kısmı iş sahibidir, sadece akp seçmenlerine tanınan imtiyazlara ve teşviklere ulaşırlar.
    devlet memurudur, mobbinge uğramak istemez.
    akademisyendir işten atılmak istemez.
6 entry daha