şükela:  tümü | bugün
  • kendi kızını mal gibi görüyor, el kadarken bir herifin cinsel ihtiyaçlarını karşılasın diye satılacak bir obje kabul ediyordur.

düşünsene, biri kızının namusuna dil uzatsa, ağzını yüzünü dağıtırsın. adam kızlı erkekli eğlendiler diye namusuna dil uzatıyor, bilmem ne kıyafeti giydi diye uzatıyor, tecavüze uğradı diye uzatıyor... uzatıyor da uzatıyor.

dillerinden düşmeyen "errrrkek"liklerinde sıkıntı var bu babaların. insan kızının namusuna dil uzattırır mı? uzatana alkış tutar, oy verir mi?

edit: aklımdaydı ama üşendim derlemedim, heiglot derlemiş: (bkz: #64366558)
  • kızı akp döneminde serbest kalan tecavüzcülerden biri tarafından tecavüze uğradığında, yeni damadıyla kendisine mutluluklar dilediğim babadır.

devlet yatak odası takımı hediye eder diye düşünüyorum.
  • akp'ye oy veren babaların, kızlarını "mal" gibi gördüğünü sanan bir kişi tarafından açılmış başlık.

kızlarını mal olarak gören insanlar arıyorsanız o çok sevdiğiniz özgürlük savaşçısı kürt kardeşlerinize bakın. 10 yaşındaki kız çocuğunu 70 yaşındaki heriflere başlık parası karşılığı satan onlar çünkü!

ayrıca ülkenin %50'sini oluşturan ve içinde birbiri ile alakasız sayısız grup barındıran bir topluluğa genelleme yapmak düşüncelerinizin ne kadar sığ olduğu konusunda yeterince bilgi veriyor.

şu an tecavüzcüleri serbest bırakan anayasanın kemalistler tarafından hazırlanmış olduğunu bile bilmiyorsunuz. size ne anlatsak boş. gözünüzü kör eden siyasi fanatizm gerçekleri görmenizi imkansız kılıyor.
  • kız çocuğunu insandan saymıyordur. ona göre eksik etektir. okumamalı; evlenene kadar ev işlerine yardım etmeli, evlenirken iyi başlık getirmeli; babasına, abisine, kocasına karşı uysal olmalıdır. söz dinlemezse şiddet gösterilebilir, sonuçta kızını dövmeyen dizini dövüyordur.
  • kürtlerin geriliği, kızlarını mal gibi görmeleri, islamcılıklarındandır. o yüzden "modern" zamanda olanı hariç, kürt kalkışmalarının hepsinde ya dini bir motif vardır, ya da en büyük itici güç dindir. sonuncusu da, yeniden dinci söylemlerle barışmaya başladı.

akp'yi sevmeyen herkesi kürtçü teröristlerin kardeşi sanarken, "genelleme yapmama" kaygısı taşıyan akp'li davarlar da ilginç.

yed-i beyza gibi akp'nin kadın ve kız çocuğu düşmanlığı ortadayken ve iradesiyle buna destek olan bir baba figürü, bunu bilmeden yaptı diyemeyeceğimiz için, bu kız babasını eleştirmek, öz kızına düşman olduğunu iddia etmek gayet normaldir. ya ne olacağıdı? kızının geleceğini, özgürlüğünü, bireysel alanını ve haklarını düşünen baba, kadın düşmanına oy mu verir?
  • babam ilk kurulduğu günden beri akp'ye oy veriyor. kendimi bildim bileli ablamın okuması için çabaladı. beni umursamazlardı. 'erkeksin sen kendi işini bulursun, önemli olan ablanın okuması, yaşamak için erkeklere ihtiyaç duymamalı' derdi.

babam ilkokul mezunu. üniversite okumuş siz modern insanların tanımadan etmeden saçma sapan genellemeler yapmasını gördükçe babamın tırnağı kadar ilim sahibi olmadığınızı görüyorum.
  • genelleme yapmayın derken genellemenin dibine vuran genel izleyicileri görmemizi sağlayan baba.

mesela ben akp seçmeni degilsem. muhalifimdir.
    o zaman pkk destekçisiyimdir.
    kuşkusuz kemalistimdir.
    o zaman aleviyimdir de.
    aaa şuraya bakın ateistim.
    aman tanrım daeş.
    laikçi geldi hanım.
    az fetöcü de değilim hani.
    din düşmanı.
    lan noluyo yahudi oldum.
    darbeci zihniyet.
    bir çapulcu gördüm sanki.
    haydaaa ermeni.
    esed.
    olum çıldıracam faiz lobisi.
    bunlar solcu!
    bari mason olmayaydım.
    cehaapeeee.
    kadın? kız? bilmem!
    statüko.
    kızlı erkekli.
    üst akıl.
    gezizekalılar.
    dış mihraksss.
    ya satılığım ya da kiralık.
    ahır yaptılar.
    bunlaarrr!
    eksik etek.
    bana bir ayyaş çizebilir misin abidin?
    gomünistlerr.
    içimizdeki irlandalılar!
    i got the power!

edit: aklıma geldikçe ekleyeceğim.
  • (bkz: dizini döver)
  • genellemeler genellikle yanlıştır ama, 15 yıllık iktidarında kemalistlerin yaptığı yasaları tecavüzcünün aleyhine düzenlememiş, aksine her türlü yasal açıklığı tecavüzcülerin lehine (rızası vardı, açık giyinmişti, takım elbiseye iyi hal vs) kullandırmış olan akp tecavüz karşıtıdır değil mi? sonuncu tecavüzcüyle evlendirme girişimini henüz söyledim hadi yine iyisin akkafa. işinize gelince kemalistlerin yaptığı anayasayı delik deşik edin , işinize gelmeyince ''ooooo yasa bu'' deyin. hayat size güzel.