şükela:  tümü | bugün soru sor
 • neden cahil olanla olmayanın oyu eşit olsun? hiçbir konuda eşit değilken neden bu konuda eşitlik arıyoruz.
  kendisine bile hayrı olmayanlardan ülke için hayırlı bir iş yapmalarını beklemek hata olur.
 • demokraasi(!) aşıklarının ayakta alkışlaması gereken öneri. evet, neden cahil insanlar kendini yöneteni seçsin ki? onlar okumuşların gölgesinde serinlemekle yetinmelidirler anca. haa hazır bu konu yasalaştırılırken, adam öldüren üniversite mezunları cahil olanlardan daha az ceza alsın, hatta doktora falan yaptıysa hiç cezalandırılmasınlar. onca kader kurbanı hak ettiği gibi cezaevinde çürüyecekken, mürekkep yalamış adamın mutlaka haklı bi sebebi vardır di mi o suçu işlemeye de?
  size demokrasi dersi veren hocanızın ben...*
 • demokrasi diyen adam yarın darbe olunca alkıslayan camilere saldıran hatta fetöcü kamalist terör yandaslarının götünü yalayanlar oluyorlar hemen anında. bunlar kadar omurgasız yavsan insan müsveddesi var mıdır acaba?
 • bak bak cümleye gel, demiş ki "cahil adam niye kendini yöneteni seçsin ki?" aklınca bi de ironi yapıyo.

  cahil adam niye beni yöneteni seçiyo sen onu bi söyle önce? cahiller çoğunluk diye hepimiz kötü yönetimlere mecbur muyuz? salak mısınız taklit mi yapıyosunuz amk!?

  cahilsen hiçbir sike hakkın yok kusura bakma kardeş. belki okuyamamıştır, belki bilmem nedir siksiğiniz de bi bitsin bi zahmet. biz de fransız sahillerinden gelmiyoruz arkadaş. afyonun köyünde doğan annem kazıya kazıya okuyup bitirip devlette iş bulabiliyorsa, 45inden sonra üniversite okuyabiliyorsa, okuyamadık kardeş durumumuz yoktu bahaneniz de çok yalancı kaçıyor artık.

  cahil kalmak bir seçimdir, cahil kalmayı seçiyorsanız bir zahmet ülke yönetiminden uzak durun. aklınızın ermediği işlere bulaşmayın bi ölmezsiniz.
 • bence tam tersi 2 oy sayılsın, bir an önce yolun sonuna ulaşsınlar.
  16 senedir çektiğimiz yeter, bırakalım düz duvara toslasınlar.
  bunlara durun yapmayın etmeyin dememek lazım, aslansın kaplansın daha beterini yap yakışır sana demek lazım.

  misal zamanında suriye sınırlarımızdaki toprakları israile satacaklardı zor engel olduk.
  niye engel olduysak, keşke bıraksaydık satsalardı. hatta yanında eşantiyon olarak urfayı falan da verselermiş. zulümleri artarsa çabuk zeval bulurlardı belki. boşu boşuna mani olduk.