• tek sebebi: kek sebebi
  • olmayan sebeptir. akp'ye oy vermek için saatlerce düşündüm bir tane mantıklı sebep bulamadım.

-yol, köprü?
    +parayı basan herkes yapar.
    -ekonomi?
    +çok kötü durumda. neredeyse dolar 5 lira olacak.
    -yerli ve milli uçak, helikopter?
    +yav he he.
    -şehir hastaneleri?
    +bir kere yolum düştü, randevum yok diye bakmadılar. en yakın randevuyu 10 gün sonraya verdiler.
    -tarım ve hayvancılık?
    +asffsafasfsff
    -eskiden doğmamış çocuğunun borcu vardı.
    +şimdi yok mu?
    -asgari ücret 1600 lira.
    +peki ya asgari ücretli çalışanın giderleri ne durumda ondan haber ver bakalım.
    -başörtülü bacılarımız üniversiteye giremiyordu.
    +yıl olmuş 2018 hala prim yapıyor mu bu konu?
    -bayburt'a bile havaalanı açtık?
    +2 milyonluk mersin'de havaalanı yok, bayburt'a açılan havaalanının kendini amorti süresi bu hızla giderse 500 yıl, mersin'e aynı paraya açılsaydı 5 yılda kara geçilirdi.
    -pkk'yla, fetö'yle savaşıyor görmüyor musun?
    +pkk'yla el ele megri megri diyerek miting yaptılar, feto'ya hocam dön artık hasret bitsin diye çağırdılar. haydi bunları geçtim, diğerleri gelse savaşmayacak mı?
    -nankörsün, daha ne istiyorsun? adamlar daha ne yapsın?
    +projelerini anlat.
    -ıııı şeyyy, kıraathane
    +ok, biz sizi ararız.
  • birtakım organlarını kullanmayı bilmemek ya da kullanma çabasına girmemek.
    (bkz: beynini kullanmamak)
  • zamanı büküp tarihi değiştirebilmesi. başka hangi parti bunu başarabilir.
  • yandaş olmak. ahlaklı değil ama mantıklı. onun dışında da hiç bir mantıklı sebebi yok.

tamamen psikolojik bağ, cahillik falan sebepler.
  • 24 haziranda gideceğim ve oyumu akp ye vereceğim...!

bu kararı son zamanlarda erdoğanın servis edilen komikli halleri aldırdı.
    ona hazırlanan son ecevit ile ne kadar benzeşiyor.

bize birilerini seçtiriyorlar.... seçilene sonsuz özgürlük veriyorlar işlerine gelmeyen noktaya temas edince onu halkın gözünde üstüne işeyen bunak lidere çeviriyolar. çevresinde ağzı olanı saçma beyanlarla konuşturuyorlar..... okullarda gençler üzerinde olaylar yaratıyorlar.... atanacak olan yeni kukla lider için şaşalı organizasyonlar yaptırıyorlar.... erdoğan belliki deliklerine çomak soktu...

bunu gördüğüm için artık kendisini destekleyen taraftayım....

oyum akp ye !
  • bir çok sebebi var aslında oturup dinleyecek olsanız; çomar, bidon kafa, ak-it gibi yaftalamar yapmadan, anlatırdık ama sizin buna ne sabrınız ne tahammülünüz var.
  • -erdoğanı sevmek.

evet bana verilen cevap bu. yolumun kesiştiği taksici, berber, manav gibi bilumum esnafla siyasi sohbet yapıyorum. biz erdoğana veriyoz diyorlar. yahu neden diyorum? e seviyoruz diyolar. başka elle tutulur bi neden yok. boşa dememişler siken sevilir diye.
  • daha büyük bir ülke hayali,umudu,güveni.

insanların kendine güveni geldi elhamdülillah.

eskisi gibi 3-5 kuruşa dilenen ezilmiş zavallı görünümümüzden kurtulduğumuz için.

yeri geliyor avrupaya ,yeri geliyor israile ,yeri geliyor amerikaya haddini bildirdiğimiz için.

dünya 5 den büyüktür dediği için

mazluma sahip çıktığı için.

dünyanın dört bir yanına ulaşıp ,mazlumlara ezilmişlere sahip çıktığı için..

gerektiğinde zalimin karşısında durabildiği için.

milli olduğu için

bunca senedir zulme uğramış ,dışlanmış ,ötekileştirmiş müslümanları devlet ile barıştırdığı için ..

ülkesi için çok çalıştığı için .20 saat ortalama ile çalışıyor.

sorunlara çözüm üretebildiği için.

şimdilik aklıma gelenler ,sebepler daha da arttırılabilir..
  • yıllardır düşünüyorum bir tek sebep yok. keşke yol olmasaydı da ülkemiz daha yaşanabilir bir yer olsaydı.
hesabın var mı? giriş yap