şükela:  tümü | bugün
  • istanbul belediye seçimlerini kazanmış ekrem imamoğlu'na mazbatasını vermemek için devlet gücünü ve satın aldığı medyayı kullanan, milyonlarca seçmenin hakkını hiçe sayan, 1950 seçimlerinden bu yana sandıktan yenilerek çıkan hiç bir iktidarın yapmadığını yapmaya kalkıp, devlet gücüyle seçimlere şaibe sokan hükümeti protesto etmek amaçlı başlattığım kampanya.
    umarım ekrem imamoğlu buraları okuyor ya da yanındakilere okutuyordur.
    protesto şu şekilde gerçekleşecek. eğer seçimler tekrarlanırsa seçim süresi boyunca ya da allah göstermesin tekrarlanan seçimler sonucunda binali yıldırım "bir şekilde" seçimi kazanırsa, bütün belediye başkanlığı döneminde; akp'li her yetkili sokak, pazar, esnaf ziyareti yaptığında, muhalif seçmen sırtını dönüp tek kelime etmeden duracak. istanbul'un yarısı ekrem imamoğlu'na oy vermişken tutup tek bir kanıt sunmadan seçimleri iptal ettirmeye çalışmak, seçim gecesi çıkıp kazandık deyip işi oldu bittiye getirmeye çalışmak neymiş görsünler.
    bakın ekrem imamoğlu'na seçim sonrası gezmediği semt, pazar kalmadı. binali yıldırım %70 oy aldığı semtlerde bile bir pazara gidip halk ile konuşamaz. kapalı kongreler, miting alanları ve satılmış medya hariç toplumdan izole halde yaşıyorlar. eğer imamoğlu söylediğim şekilde bir protesto şekli belirler, bunu seçmenine anlatırsa yıldırım gezmez ama oldu da gezdi diyelim, çıktığı her sokakta oyunu hiçe saydığı istanbul halkını görmeli. türk siyaset tarihine devlet gücüyle seçim tekrarlatan siyasetçi olarak geçmeli.
  • biz vatandaş olarak artık gücümüzü konsolide edemiyoruz. başkanlık sistemine onay verildikten sonra iş işten geçti maalesef. bu tür boykotlar, insani tavır almalar filan, elimize hiç bir şey getirmez. tren kaçtı beylerrr. sonumuz hayrolsun.
  • "ergen muhalif kendini keşfediyor" sloganlarından bir diğeri.

cidden, artık aynı tarafta olmaktan utandığım bu tip ergenler akp'li çomarlardan daha fazla rahatsız ediyor beni.

sırt çeviriyormuşuz, vay be!!! o kadar ileri gitmesek? sadece twitter'dan "#benimcumhurbaşkanımdeğilsin" falan yazsak, ya da en fazla change.org'dan imza falan toplasak? ama "sırt çevirmek", bilemiyorum bu çok ileri gitmek olmaz mı?

böyle muhalif/aktivist soytarılıkları, embesiller için, günlük hayatına/tüketimine dönmeden önce "neyse, bir muhalif olarak ben üzerime düşeni yaptım" mastürbasyonundan başka bir şey değil, hala anlayamadınız.
  • akp'ye sırt çeviriyoruz ve önlerinde sadece kocaman popomuz kalıyor. gerisini düşünmek bile istemiyorum.
    hiç bir şey çevirmeyin her şeyleri gözümüzün önünde olsun.