şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu aralar akp tababın da yükselen ve tir tir titreten ses. muhalefetten bu kadar korkmuyor akp. münafıklar açıklaması bu görüşe sahip insanlar için geliyor.

  tayyip erdoğan’dan razı olan fakat akp’den ve akpliyim diyenlerin dillere destan rezilliklerinde bıkmış insanlar erdoğan’ı cumhurbaşkanı görmek akp’yi ise alaşağı etmek istiyor. büyük bir ihtimalle mhp’de oy patlaması yaşanacak.
 • *mhp'de oy patlaması yaşanacak*

  tanım: yanlış olsa da bir patlama içeren saçmalık.
 • evet bu başlıkda da görüldüğü gibi bilgisiz fikirliler ona buna saçmalık diyecek cüreti cehaletlerinde buluyorlar.

  şu an akp içindeki en büyük problematik ittifak içindeki oy dağılımı. vekil sayısının düşmesinden ve ittifak içinde mhp’nin akp oylarından alması. normalde barajı geçemeyeceği düşünülen mhp’nin akp seçmeninin milliyetçi tatarfından oy devşirmesi. ki ittifak olmasaydı %8 %9 bandında kalacak mhp’nin %15 %16 lara gelmesi %80 lik bir oy artışına tekabül eder ki buna da oy patlaması demek yanlış olmaz.

  muhalefetin ak partinin pis işlere mhp’yi sürme taktiğini yememesi gerektiği çok açık. akp kendi müttefikine kirli bir oyun oynuyor. çünkü öncelikle müttefikinin yanar döner olduğunu biliyor dahası onun da kendisinden sandalye devşirmeye çalıştığının farkında.

  muhalefet oy alamayacağı seçmeni mhp’ye itecek de bir söylev geliştirmeli. hatta bence bu seçimde mhp’nin üzerine fazla gidilmemeli.
 • haftalar ilerledikçe seçimin en çok konuşulan durumu olacaktır. bunu diyenlerin ağırlıklı tercihi de mhp olcaktır. tahminlerim de mhp'nin iyi parti'ye kaybettiğinin iki katı ak parti'den oy alacağını %16 ve üstüne tırmanacağını söylüyorum kimse de inanmak istemiyor ancak tabanda gördüğüm durum bu. reise sadık ancak bir çok sebepten ak parti'ye tepkili çok kişi var tabanda yani sosyal medyada bile en fanatik reisçilerde gözleniyor. reis %53 ak parti %37 alırsa şaşırmayın. (bkz: 24 haziran 2018 seçimleri tahminleri/#76739757)