şükela:  tümü | bugün
  • çocuklarına bırakacağın ülke bu kadar kirlenmeyi hak etmiyor.
  • boş.

ne desek boş bu yüzden boş bir entry bırakmayı seçtim.
  • tıpış tıpış oy veren biz, uzatılan her mikrofona "hiç beğenmiyorum ama chp'ye vericem" diyen biz, genel merkezden gelen emirle çatı adaylara oy veren biz, akp ve islam düşmanlığı yüzünden pkk ya oy veren biz...

ama koyun sizsiniz.

böyle de bi malız biz.
  • kardeşler;
    16 senedir işsizlik mi azaldı ?
    dış borç mu ödendi ?
    ekonomi şaha mı kalktı ?
    dolar yerinde mi saydı ?
    terör mü bitti ?
    dış ilişkiler mi düzeldi ?
    vergiler mi indirildi ?
    çoluk çocuğun için gelecek ve iş kaygın mı sona erdi ?
    oğluna kızına düğün kına yaparken yıllarca ödeyeceğin borç harç mı azaldı?
    sağlığın yerinde mi ? sağlıksız gıdaları önüne dayamaktan vazmıgeçtiler ?
    ailenle rahat rahat bir tatile çıkabiliyor musun ?
    kiranı ödeyebiliyor musun ?
    kira vereceğime ev alır oraya vererim dediğinde önüne koyulan faizler mi düşürüldü ?
    30 bin lira edecek arabalar %110 vergilerle 70 bine çıkartılmadı mı ?
    tüm öz kaynakların 3 -5 senelik kârına çalıklara, çeliklere, cengizlere, limaklara, şahenklere, zorlulara, ülkerlere, yabancı destekli firmalara satılmadı mı ?
    öğrenci yurtlarında çocuklara tecavüzler edilirken üstü kapatılmaya çalışılmadı mı ?
    erzurumlu sümüklü bir ite ülkenin tüm anahtarları teslim edilmedi mi ?
    teslim edilen anahtarlar nedeniyle bu vatanın tüm hücrelerine ajanlar doldurulmadı mı ?
    ergenekon, balyoz ihanet operasyonları ile suçsuz vatan evlatları hapse tıkılmadı mı ?
    tıkılan bu şuçsuz vatan evlatlarından bazıları onuruna yediremeyip intihar ederken için sızlamadı mı ?
    pkk ile ortak hareket edilirken şehit analarının halini hiç düşündün mü ?
    öcalan ın ayağına gidip pazarlık yapılmasına hiç bozulmadın mı ?
    700 binlik saatleri görünce kolunda kaç paralık saat var baktın mı ?
    4 bakan neden görevden alındı düşündün mü ?
    aldığın sakızdan bile vergi kesenler; cengiz holding in 422 milyon , tuvtürk ün 767 milyon, türkcell in 426 milyon, aksigorta nın 250 milyon, exsa export un 290 milyon , unilever in 56 milyon tl vergisini silerken başlarım böyle adalete dedin mi ?
    çok değerli ve verimli toprakların varken buğdaydan mercimeğe, nohuttan pirince, etten samana kısaca iğneden ipliğe ithal edenlere neden benim vatandaşım kazanacağına yabancı çiftçi kazanıyor dedin mi ?
    emekliye bayramda 1000 lira ikramiye vereceğiz diyenlere ben neden 1000 liraya muhtacım diye sordun mu ?
    üniversiteye gönderdiğin çocuğun rahat rahat ekonomik sıkıntı çekmeden okuyabiliyor mu ?
    eşin çalışmadan tek asgari ücretle evini döndürebiliyor musun ?

hadi bunları geçelim. sence 25 haziran sabahı bunlardan hangisi düzelecek. sence de artık tamam deme vakti gelmedi mi ?
  • insan doğası gereği, hata yaptığını kabul etmek yerine önce kendisini kandırmak ve vicdanını rahatlatmak için, sonra da çevresinde kendisine bu hatayı söyleyen kişilere cevap bulmak için bahaneler arar.

bu bahaneler çoğu kez gülünç şeyler olsa da inanmak istediği için inanarak vicdanını rahatlattığını sanır ve savunma mekanizması olarak üzerinde çok düşünmez.

bence artık düşünmenin zamanı geldi, koy şapkanı önüne,

çevreni düşünme, geleceğini düşün

kendini düşünme, çocuğunu düşün

oyumu başka kime vereceğim diye düşünme, artık kime vermemeliyim diye düşün

sandık ile baş başa kaldığında verdiğin oyu sadece sen bileceksin, vicdanın sana bu kez hatalarını doğru gibi göstermek yerine ülken için doğru olanı yapman gerektiğini göstersin.

oyunu kime kullanırsan kullan, saygılar.
  • bir kere olsun, bari bu sefer "acaba?" diye sor kendine, bana da olur..
    benim için..
    ikimiz için..
    bir acaba yeter..
  • pişman olacaksın günün birinde.
  • onlara en kral entreyi bırakın yinede körü körüne inanmaya devam edecekler ancak aptallar fikir değiştirmez
  • hepiniz vatan haini cahil cühelâ bir kitlesiniz iktidar olmanız yada üniversite bitirmeniz bunu değiştirmez.

gün olur devran döner o devran döndüğünde toplumdan soyutlanacagınızın, cahil ve çomar muamelesi göreceğinizi siz de biliyorsunuz o yüzden bu kadar yavşak ve onurunuzu iki para satacak kadar alçaksınız.