*

• sağlam aforizma içerir. öyle ki " harbi lan tam da hayat felsefesi edinecek bir şey demiş bu herif " diye düşündürür.
  • eskiden kadinlarda sismanlik modaydi cunku sismanlik zenginlik gostergesiydi. "zengin insan sismandir".
    simdi zayiflik moda cunku zengin insan spora gidip yag aldiriyor. "zengin insan zayiftir".
  • eskiden beyaz tenli insan makbuldu cunku koleler zenci olurdu, esmerlik fakirlik gostergesiydi.
    simdi esmerlik makbul cunku zengin insan tatile gidip guneslenir veya solaryuma girer algisi var.
  • türkiye tlde sıfırlar varken daha güzeldi ne zaman attılar sıfırları ülke göçmeye başladı

akpyle hiç ilgisi yok aslında

tamamen tl ve sıfırlar

*
  • tespitin atası adeta babası mahiyetinde kıymetlendirilesice.

misal, nereye dönersen dön kıçın hep arkandadır.

.
  • maden suyunu içtikten sonra şişedeki kağadı yırtmayan adam stressiz adamdır.
  • tespit gibi tespit olduğuna inandığım yazının bir bölümü: "sen hep orada ol, tam yakınımda diyecek oluyorum bir şeyler mani oluyor, bir şeyler deyip geçiştiriyorum ama sen beni biliyorsun nasılsa. sen hep biliyorsun bir erkeğin başlayıp da bitiremediği cümleleri, susup durmasını, sana bakıp ölmesini. erkekler, kalbi durduğunda değil, çaresiz kaldıklarında ölürler. bir aşkı, içinde bir yerlerde tutmak zorunda kaldığında ölürler. elini uzatması gereken anda uzatamadığında ölürler. bir erkeğin ölümü, kadını(nı)n kalbinin kırıklığıyla başlar."
  • ahahaha bu herif mi yapmış bilmem ama hakikaten tespitin dibi amk:)
  • valkyrien'de değinilmiştir...

"13 temmuz 1977'de saat 8.30'da, new york'ta tam bir kesinti vardı. elektriğin geri gelmesi 24 saat sürdü. o zamana kadar, 1600'ü aşkın mağaza yağmalandı ve yakıldı. 4500 kişi tutuklandı. 550 polis memuru yaralandı. şimdiki gibi, ekonomik kriz vardı. insanlar kızgındı. sonra korkmaya başladılar, karanlıktan ve birbirlerinden. sonraki pazar günü, yerel bir papaz cemaatine şöyle dedi: artık tanrı yanımızda değil."
hesabın var mı? giriş yap