şükela:  tümü | bugün
  • seçimlerde muhalefetin işlemesi gereken en önemli konu ekonomidir.

sınır ötesi operasyonlar, fetöyle mücadele, terör olayları, kürt sorunu vs.

aklınıza her ne geliyorsa unutun hepsini.

siz zaten akp’ye oy vermiyordunuz ve muhtemelen de vermeyeceksiniz.

asıl olay akp’ye oy verenlerin tercihlerini değiştirebilmek. bunun da en kolay ve en gerçekçi yolu dibe vurmuş ekonominin gözler önüne serilmesidir.
  • bu seçimde bitirmeyecektir ama ülkeyi soktukları anti demokratik iklim ve güvenilmez tek adamın figürü üzerinden yabancılar türkiye de yapısal sorunlar görmekte , yatırım yapmamakta veya olanı çekmekteler.

bu durum krizi derinleştirecek ve bugün aktroll, çomar vs dediğiniz koyun kitlesi uyanarak saraya yürüyecektir.

sonraki seçim’in chp - iyi parti arasında olması kuvvetle muhtemeldir
  • eğer bu seçimleri de rte alırsa olabilir, fakat akp’nin kemik seçmen kadrosu ekonomiyi ve ekonominin nasıl işlediğini bilmiyor. dolar yükseliyorsa sorumlusu amerika’dır diyor basıp geçiyor. işin vahim kısmı ise bilmiyordan ziyade bilmek istemiyor. inanmıyor çünkü.
    evinde buzdolabı olduğu için bunu bir refah düzeyi sayıyor, yarın elinden buzdolabını çıkarmak zorunda kalsa peynir ekmek yeriz yine de erdoğan’a sahip çıkarız söylemleriyle yine de davalarından vazgeçmezler.

diğer entrylerimde de belirttim, ucu akplilere dokunmayacak herhangi bir olay olmadıkça bu olay uzayabilir fakat bu seçimlerin de ne olacağı belli değil.
  • keşke akp'yi bitiren şey halkın uyanışı olsa dedirten hede. sonuçta rengimiz ne olursa olsun bu ülkenin zarar görmesi hepimizin zarar görmesi demektir. birlikte mutlu, huzurlu olsak, refah içinde yaşasak? ee o zaman biat edin, nasıl istiyorsak kabul edin. cumhuriyeti mi yıkmak istiyoruz, karşı çıkmayın. suç mu işliyoruz, görmezden-duymazdan gelin kafasıdır bu. ee anlayın işte olmuyor. insanlar kabul edemiyor böyle bir zihniyeti. bu yüzden ülke iki kutba bölündü. sanırsam bu iş ancak bir tarafın pes etmesiyle ya da yok edilmesiyle çözülür. çünkü ben ekonominin çökmesiyle de akp'nin biteceğini sanmıyorum.(rte'siz bir akp bitebilir) çünkü bir şey ne kadar yalan, saçma olursa olsun sürekli o yalanı veya saçmalığı tekrar ederseniz insanlar o kadar doğru ve mantıklı bulmaya başlıyor. en solcusu bile daha önce ''ya halkı kandırıyorlar yok öyle bir şey'' derken şimdi ''ya tamam dış müdahaleler var ama akp de şöyle-böyle'' diyor artık. solcusu bile inanmaya başlamış yani. bak bak ne olacak şimdi: tamam ben hiç dış müdahale yok demiyorum, akp'nin abarttığı kadar yok diyorum *