şükela:  tümü | bugün
 • 107.6'dan yayın yapan bu radyo, 28 şubat süreci sonrası kendini basitleştirmek yoluna gitmiştir.
  fikir ağırlıklı, yoruma dayalı programlar yerini müzik yayınına bırakmıştır.
  ibrahim sadri gibi hüseyin goncagül de bu radyoya emek vermiş bir başka isimdir.

  benzer radyolar için:
  (bkz: moral fm)
  (bkz: marmara fm)
 • tenasül organından ne kadarının duhul etmesi durumunda gusul abdesti almanın gerekeceği konusunda dinleyicilerini (ve muridanını) bilgilendiren radyo kanalı.
  çeşitli programlarda,
  merhum esat cosan hoca efendi de, üç şeyle şaka olmayacağını buyurmuşlardır; deniz, ateş elektrik... denizde köpekbalıklarının 'hart diye' koparacağına dikkat çekmişlerdir.
  ayrıca ey kariyan-i müminin sakın ola ki, yemeği fazla kaçırdım diye namazdan geri kalmayın, ibadetinizi ifa edin, namazınızı kıldıktan sonra 'gaaaayrk' geğirirseniz birşeyciğiniz kalmaz.
  (bkz: mehmet zahit kotku)
  (bkz: iskenderpasa dergahi)
 • zikir müziği çalmayan, özgün ve tasavvufi müzikler çalmaya gayret eden, durağan bir yayın politikası izleyen kuruluştur. er kişi zikir müziği dinlemek istiyorsa, gebze radyolarına başvurmalıdır ki itminana ersin.
 • şaka maka bu radyo ege, marmara ve iç anadolu'nun bir kısmında olmadık yollarda dahi çekiyor. allah'tan trt radyosu var da bizi o kotarıyor. ciddi bir alt yapı kurulmuş belli ki... yayın tarzı da göz önüne alındığında hedef kitlenin kimler olduğu açıkça belli.
 • benim en iyi arkadaşlarımdan biri.
 • bu sabah 8 civari yayinladiklari bir vaaz'da bir hoca* "harp allahin emridir" demistir. "bu kacinilmazdir, milletler surekli mucadele etmeli, ustun olan ayakta kalmalidir. oyle kabugumuza cekilelim kendi icimizde mutlu mesut yasayalim diye bir sey yoktur olamaz, cihat ruhu surmelidir." diye de eklemistir.
 • (bkz: radyoculuğun yüz akı)
  arkadaştır, dosttur...
 • ramazan ayı boyunca yol akradaşımız olan istasyon.
 • akla mantığa uymayacak sansürler yapan iskenderpaşa cemaatinin radyo kanalıdır.

  yakın zamanda iki sansüre denk geldim ki sormayın:

  birincisi ibrahim hakkı efendinin bir eseri can ellerinden gelmişem parçasına yaptıkları sansür. parça başladı. ben kendimi erkan oğur'un sesine bıraktım ilahiyi tekrar ederken birden şaşırdım. "aşkın şarabın içmişem/dil gülşenine göçmüşem" dizeleri yoktu. güzelim ilahinden kesmişler ve eserin tüm akışı, bestenin düzeni bozulmuş. yahu bu sözlerde ne var? hayatını ilme ve tasavvufa adamış erzurumlu hakkı efendi islama aykırı şeyler mi söylemiş? şarap kelimesi ne manada kullanılmış anlayacak kadar kafanız çalışmıyor mu?

  ikinci sansür daha da saçma. hadi ilk örnekte şarap kelimesi geçiyor ve şarap haram. ama az sonra vereceğim örnekte bir türküde hırsızlığın eleştirildiği bölümü kesmişler. inanılır bir şey değil. gafil gezme şaşkın türküsünün grup abdal yorumunda "sen söylersin söz içinde sözün var/çalarsın çırparsın oğlun kızın var." dizeleri kesilmiş. yahu türküde hırsızlık eleştiriliyor. hırsızlık islamda çok ağır şekilde cezalandırılması gereken çok büyük günahlardan değil mi? siz nasıl müslümansınız ki hırsızlığın kötü bir şey olduğunun anlatıldığı bir bölümü kesiyorsunuz. bunun tek bir açıklaması var. hırsız denince aklınıza bir kişi geliyor o kişinin sizi cezalandıracağını düşünüyorsunuz. ya korkaksınız ya da iktidar yalakasısınız.

  son olarak eskiden siyaset ile ilgili pek yorum yapmazlardı ya da pek taraflarını belli etmezlerdi ancak son zamanlarda cumhurbaşkanına durmadan "başkan" "başkanımız" diyerek yalakalık derdine düşmüşler.

  not: cemaatle alakam yok. dindar bir insanım ve mahmut esad coşan'ın kimseyi tekfir etmeden babacan ve tatlı dille dini konularda verdiği sohbetler hoşuma gidiyor ki kendisini de sadece bu sohbetlerden tanırım. onun hatrına dinlerim arada bir.
 • bir duyuma göre zahit kotku, esat coşan veya iskenderpaşa cemaatinin tek medya organıymış. bu kadar etkili sağlıkçıyı veya işadamını bünyesinde bulunduran cemaat veya grup sadece ilahi çalan bir radyo ile yetiniyorsa bence o grubun kendine network oluşturmak dışında çok da bir hedefi yokmuş demektir.