• gereksiz bir zorunlulukla size yakin oldugu dusunulen, sizin secemediginiz insan toplulugu
  • güzel türkçemizde ne de güzel bir tabir vardır:

(bkz: ayak bağı)

sırf ırsi tanıdıklar olduğu için üç günde bir beş günde bir görmek zorunda kaldığınız (siz gitmeseniz bile onlar gelir) paylaşacak ya da konuşacak hiç ama hiç bir şeyiniz olmadığı halde samimi görünmek zorunda olduğunuz, biraz umursamaz bir hal takındığınızda ya da karşı bir görüş ya da yaşam tarzına sahip olduğunuzda "götü kalkmış bu oğlanın" cevabını yapıştırıveren, insan ırkının yaşam evreleri boyunca hiç bir zike yaramamış ve de yaramayacak insan yığını.

bir de yapıştı mı bırakmayan bir insan yığını elbette. asla sıyrılamayacağınız, üçünden beşinden kurtulsanız diğer üçüne beşine takılacağınız ömür törpüsü. kurtuluşu yok. onlar hayatınız boyunca size hep engel, size hep ayakbağı..
  • secilemeyen, ancak kan bagimiz bulundugu icin illa sevmek zorundaymi$iz gibi diretilen insan toplulugunun uyesi. bir cok akraba, sevilmeyi hakeden davranı$lar yapmaktansa sirf akraba oldugu icin sevilmeyi/sayilmayi falan bekler. kucukken sevilir falan da sonradan baglar zayıflar, kopar gider. ha aksi olmaz mi olur, olunrsa da ba$imizin ustunde yeri olur.

bir de bunlarla ciftle$ildiginde meydana gelen organizmalarin salak olma ihtimali kat be kat fazladir.
  • türkiye topraklarında gereksizlik konusunda rakipsiz olandır.
  • bu aralar cok kufreder oldum ama dayanamayacagim; topunun amina koyayim ben bunlarin.
    ise yaramazlik ve isguzarlik konusunda birbiriyle yarisan cesit cesit insanin bir araya geldigi guruhtur.
  • azaldıkça mutluluk veren kurum.
  • bazen; bir araya geldiklerinde birbirlerine laf sokmak için var olduklarını düşündüğüm, homo erectus güruhu.
    sizinki evlenmedi mi, kız boşandı mı, oğlan okumadı mı, senin ufaklık biraz şey mi, bu kızın gözleri biraz şehla mı, eniştem yine uyuyo mu?

offf sevmiyorum ben bunları yaa.
  • tatilinizi gecirmek için gittiginiz memleketinizde dedikodularıyla kafa şişiren, altınızda araba da olunca "nasılsa araba gidiyor" diye her gidilen yere beraber gitmeye kalkan, yoklugunuzda içten içe sevinen, varlık durumunda içinden kıskanma ötesi duygular besleyen, kendini kullandırtmama konusunda aldıgınız kararlar sonucu ters düştügünüzde "bu da adam oldu" etiketini yapıştıran, kendi arkanızdan iş çeviren ve bunu yaptıktan sonra da pişkinlik ve gururla anlatan kan bagı düğümü.
  • bu sabah bir tanesinden şöyle bir mesaj aldım:

- yeni numaram bu, kaydedin.

tamam da sen kimsin? mesaj yeni numara ile atılmış ve yeni numaram bu diyor.

kim olduğunu öğrenmem bir kaç mesaj sürdü evet.

her zaman söylediğim gibi: seçebilecek olsam asssla seçmeyeceklerimin listesi giderek artmakta.
  • --- alıntı ---

kendi çocuklarının yemediği halt kalmadığında hepsini görmezden gelip, sizin tek hatanızda ortalığı ayağa kaldıranlara denir.

--- alıntı ---
hesabın var mı? giriş yap