şükela:  tümü | bugün
  • kiz kardesinin cocuguna 100x sevgi gosterip, erkek kardesinin cocuguna x sevgi gostermeyen hala olarak adlandirilan uyeleri iceren akrabalara duyulan his.
  • "bizim gibi fitnenin, fesadın, kıskançlığın, başkasının kötülüğünü istemenin yaygın olduğu doğu toplumlarında komşular ve arkadaşlar her zaman akrabalardan iyidir" gerçeğini dile getiren ifade.
  • (bkz: benim o)
    (bkz: hepsinin amk)

tanım: normal bir insanın yaptığı normal bir hareket olup bünyeye rahatlık verir
  • kiskanc, iki yuzlu, dedikoducu, fitneci aptal akarabalara karsi surekli bicimde yaptigim eylem. ulan adam suclu oldugu halde birak ozuru, elini sikmaz. oyle tuhaf iste.
  • özellikle bir aileden nefret ediyorum. senin yanındaymış gibi görünürler, senin iyiliğini istiyorlarmış gibi davranırlar ama senin kötülüğünü isterler, huzursuz olman için elinden geleni yaparlar.
  • çocukken duygusal istismara uğratılan onlarcasından biriyim;

(biraz uzun gibi)

kilolu bir çocuktum.
    her bayramda seni keseceğiz artıklar mı dersiniz,ayı ayı diye beni her gördüklerinde beni üzdüklerinden bi haber bana gülerek bağırmaları mı dersiniz,

sizi çok sevdiklerini söyleseler de aslında sevmenin nasıl birşey olduğunu bilmediklerinin farkında olmama rağmen onların kıçının dibinden ayrılmazken,beni hiç istememeleri mi dersiniz.

babamdan ilk ve tek tokatımı on üç on dört yaşlarında o çok sevdiğim kuzenlerim yüzünden yemiştim,

bu insanlar bir araya geldiklerinde hep kötülük yayıyorlar,bilirsiniz

-ayy şunun gelinini gördün mü?

-ayy allah korusun açılmış o kız,şeytan musallat olmasın bize inşallah

-latifenin kocası da şöyleymiş,

falan falan falan

ya bu insanların yaptıklarını burada anlatmaya kalksam,okuyanlar nefretlerinden kudururlar eminim.

şu an bunları yüzme motivasyonuyla geldiğim yazlığımızın bahçesinden,masa başı sohbetlerinden bildiriyorum

ya takmışlar evlenmeye,ya hu

yaa hu!

halacığım,yengelerim,sevgili insanlık bu kadar "azdıysanız" ikinci nikahınızı kıyın.bu cümleyi kurdum onlara.ama hala devam ediyorlar (...)

yok efendim neymiş kırşehir'de uzaktan bir akrabaları varmış neymiş efendim çok parası varmış!

ya! yetti be vallahi yetti.

bunlar beni her gördüklerinde

-eee sen hala "bulamadın" mı?
    diye soruyorlar,ısrarla

ya hu!karpuz mu kardeşim bu,anlatmama rağmen ,düşüncelerimi söylememe rağmen neden ıstarla sormaya devam ediyorlar bilmiyorum.

çok konuşur bunlar ama çok! boş! konuşurlar.bilirsiniz.

kendi hayatlarından çok,elalem ne yaptı mevzuları döner ortamda.

o evlenmiş mi?neden hala evlenmemiş,o ne giymiş?neye,neden,nasıl inanıyormuş?
    muş muş muş ,bööyle gider.

bıktım be şu kokuşmuş hallerinizden.

tek bildikleri,kınamak,dedikodu yapmak,hadsizlik yapmak,bir çok şey hakkında kendilerinde söz hakkı görmek ve tek yapabildikleri şey bir şeye "en iyi şekilde inanmaya çalışmak"

türkiye'de bu insanlardan çok var ve biz sırf bu neslin sonu gelsin diye iki üç çocuk dünyaya getirip dünyayı güzelleştirecek canlılar bırakmalıyız ardımızda.

(bkz: the willis family)
    (bkz: the willis clan)
  • en mutlak hissiyatımdır.
    10 tane akrabam bir araya gelse 1 tane arkadaşım etmez.
    rakip görüp sidik yarıştıran mı dersin, sanki fikrini çok merak ediyormuşsun gibi giyimine kuşamına, dövmene piercingine sikindirik yorumlar yapan mı dersin, bir haksızlığa uğradığında sırf ibneliğine karşı tarafı savunan mı, kendi geri zekalı çocuğunu her mecliste öve öve bitiremeyen mi..
  • ülkemizde çok insanın sahip olduğu nefret duygusudur. anne tarafı akrabaların hepsi yaşarken ölmüştür.. yoklukları varlıklarından daha güzelmiş, tamamen irtibatı kesmek tavsiye edilir.